Jak odzyskać dostęp do fanpage'a po zablokowaniu fikcyjnego konta na Facebooku?

16-12-2015, 12:34

Jeśli Facebook uzna Twoje konto za fikcyjne, możesz stracić dostęp do prowadzonego fanpage'a. Jest sposób, aby z tego wybrnąć.

Do naszej redakcji trafiło następujące pytanie Czytelnika. 

Prowadziłem jakiś czas temu na facebooku stronę-fanpage. Błąd mój polegał na tym, że nie ze swojego konta tylko z fikcyjnego. Facebook zablokował mi profil twierdząc że jest fałszywy, ale strona nadal jest. Czy jest możliwość skontaktowania się z kimś od facebooka w celu odzyskania strony? 

Chcąc pomóc Czytelnikowi skontaktowaliśmy się z biurem prasowym Facebooka. Otrzymaliśmy odpowiedź bardzo szybko. Publikujemy, bo taka porada zawsze może się przydać innym Czytelnikom.

Faktycznie w sytuacji, kiedy strona jest prowadzona przez fikcyjny profil, może być również zablokowana z braku innych administratorów (jeśli tym jedynym było fikcyjne konto).

Jest oczywiście rozwiązanie w takiej sytuacji. Podczas logowania do obecnie zablokowanego konta (które było dotychczas administratorem) powinno być widoczne odwołanie do pomocy technicznej za pośrednictwem formularza. Tym sposobem można przesłać potwierdzenie (np. skan dowodu osobistego, paszport etc.) tożsamości prawdziwej osoby, do której będzie należeć konto i wówczas dane zostaną zmienione na takie, jak podane dowodzie tożsamości. Umożliwi to jednocześnie przywrócenie strony i np. dalsze nadanie praw zweryfikowanym kontom.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy