Jak nowoczesne technologie wspierają inteligentne specjalizacje. Zgarnij wejściówkę na III Kongres Profesjonalistów IT

PATRONAT MEDIALNY 09-10-2015, 06:17

Nowe technologie jako wsparcie inteligentnych specjalizacji to temat przewodni III Kongresu Profesjonalistów IT, który łączy sprawdzonych dostawców technologii informatycznych z przedstawicielami biznesu - kadrą zarządzającą i osobami decyzyjnymi w kwestiach IT. Konferencję zaplanowaną na 22 października organizuje Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej. Dla Czytelników DI mamy do rozdania dwie darmowe wejściówki na wydarzenie.

Wśród prelegentów Kongresu, jak co roku, są praktycy branży ICT i osoby zawodowo zajmujące się nowymi technologiami. Kongres Profesjonalistów IT z założenia jest wydarzeniem, które ma podnosić wiedzę i świadomość osób, które w firmach, instytucjach czy jednostkach samorządu terytorialnego są odpowiedzialne za IT - mówi Wojciech Materna, prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka.

Tym razem wystąpi m.in. Norbert Pisz, prezes firmy Risenbit, twórca Face Controllera, oprogramowania opartego na sensorze Kinect, pozwalającego sterować komputerem za jedynie za pomocą mimiki twarzy. Opowie o innowacyjnych zastosowaniach sensora. Przedstawiciele firmy itWorks - Michał Szawuła, menedżer ds. rozwoju, oraz Krzysztof Załęski, kierownik działu rozwoju oprogramowania - podzielą się doświadczeniami na temat tego, jak zmieniają się wymagania biznesu - na przykładzie z życia Atmosfery, polskiego ITSM. Michał Ręczkowicz, założyciel i prezes PrimeBit Studio, opowie o doświadczeniach austriackich w zakresie skutecznego wdrażania produktu innowacyjnego. Pozostali prelegenci to m.in. Janusz Jasłowski, dyrektor działu rozwiązań regionalnych z Asseco Poland, czy Marcin Mularz, product manager i kierownik projektów IT w BMM.

Kongres Profesjonalistów IT

Podczas Kongresu odbędą się trzy równoległe sesje tematyczne:

  1. Nowoczesne technologie medyczne
  2. ICT dla innowacyjnych społeczności/e-usług
  3. Inteligentne systemy zarządzania

Pierwszy blok tematyczny dotyczy nowoczesnych technologii w medycynie. Piotr Skup ze spółki Medim opowie o nowoczesnych technologiach w szpitalach. Drugi blok tematyczny poświęcony jest zastosowaniu ITC dla innowacyjnych społeczności i e-usług. Tam właśnie Mateusz Mytych z Zeto Rzeszów opowie o zastosowaniu inteligentnych narzędzi ICT w zarządzaniu klientami, a Maciej Trojniar, współwłaściciel Spotlike, przybliży uczestnikom zastosowanie Wi-Fi jako narzędzia marketingu i analizy. W trzecim bloku tematycznym, poświęconym inteligentnym systemom zarządzania, Robert Sitarz, specjalista ds. badań i rozwoju w TOP S.A. zasygnalizuje uczestnikom, jak wykorzystywać matematykę w służbie biznesu. Case-study z Zakładów Magnezytowych „Ropczyce” przybliży dyrektor kontrolingu, Janusz Lipski, wypowiadając się na temat Business System Intelligence. Dariusz Tworzydło, prezes Exacto Sp. z o.o., ekspert z zakresu public relations, zaprezentuje uczestnikom działanie wirtualnego biura prasowego Newslink, inteligentnego narzędzia w systemie komunikacji firmy z mediami.

Na konferencję można rejestrować się pod adresem: www.kongresprofesjonalistowit.pl. Dotychczasowe odsłony Kongresu cieszyły się dużym zainteresowaniem środowiska branżowego, ubiegłoroczna edycja zgromadziła blisko 200 uczestników.

Dla Czytelników Dziennika Internautów mamy do rozdania dwie darmowe wejściówki na wydarzenie. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem redakcja@di24.pl. Na e-maile czekamy do 15 października. Aby otrzymać wejściówkę, należy uzasadnić, dlaczego akurat Tobie warto ją przekazać.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930