iPod Classic oraz Shuffle wkrótce przejdą do historii

28-09-2011, 13:44

Starsze odtwarzacze muzyczne Apple'a cieszą się coraz mniejszą popularnością, a do tego nie obsługują aplikacji.

Serwis TUAW podał, że Apple może już wkrótce zakończyć sprzedaż wysłużonych iPodów Classic oraz Shuffle. Odtwarzacze muzyczne rozpoczęły dobrą passę giganta z Cupertino, a po nich firma zaprezentowała iPhone'a oraz iPada.

Czytaj także: Apple redukuje zamówienia na iPady o 25%

Sonda
Masz iPoda?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Informacje na temat zaprzestania sprzedaży starszych iPodów mają według TUAW pochodzić z pewnego źródła, jednak witryna nie chce ujawniać osób, od których uzyskała takie dane. Jednocześnie tego typu doniesienia nie są dla nikogo zaskakujące, a już od wielu miesięcy Apple nie wykonało praktycznie żadnego ruchu, który miałby promować starsze odtwarzacze.

Jako główne wady iPoda Classic wymienia się przede wszystkim brak wsparcia dla aplikacji, a zatem po sprzedaży urządzenia Apple nie może dodatkowo zarabiać, oferując narzędzia użytkownikowi. Pomimo dużej ilości wbudowanej pamięci, wyraźnie widać, że odtwarzacz jest już nieco w tyle, biorąc pod uwagę nowe rozwiązania firmy. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w przypadku Shuffle'a, który nie posiada nawet ekranu.

W przyszłości firma prawdopodobnie skupi się na odtwarzaczach iPod Touch, które już teraz są najmocniej promowane. Warto przypomnieć, że gigant z Cupertino w najbliższych dniach może uruchomić w Polsce i kilku innych europejskich krajach sklep iTunes Store, który umożliwia wygodne kupowanie muzyki.

Czytaj także: iTunes Store już niedługo w Polsce


Źródło: TUAW
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930