iPhone coraz mniej atrakcyjny dla Europejczyków

22-12-2011, 13:40

Coraz trudniejsze warunki ekonomiczne oraz spadające ceny konkurencyjnych urządzeń mają w przyszłości negatywnie wpłynąć na zainteresowanie smartfonami firmy Apple w Europie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Według badania przeprowadzonego przez firmę badawczą Kantar Worldpanel ComTech dotychczasowa sprzedać smartfona iPhone przekraczała najśmielsze oczekiwania analityków. Przyszłość ma się jednak rysować w znacznie mniej kolorowych barwach.

Czytaj także: Szef Androida wróży koniec wojny patentowej

- W Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Australii sprzedaż nowych telefonów firmy Apple jest gigantyczna przed świętami - przyznają analitycy. - Bynajmniej nie jest to jednak uniwersalny trend. Użytkownicy z Europy coraz częściej wybierają tańsze alternatywy, nierzadko mogące się pochwalić świetnym designem oraz większym ekranem.

Największa część użytkowników odwraca się od telefonu firmy Apple w krajach, gdzie kupujący liczą się z cenami. Zdaniem analityka Dominica Sunnebo obecnie Francja jest tego najlepszym przykładem, choć już na przykład w Wielkiej Brytanii iPhone cały czas powiększa swoje udziały na rynku smartfonów.

Niedawno informowaliśmy również, że Apple wciąż nie radzi sobie zbyt dobrze na rynku w Chinach. Podobnie jak w niektórych częściach Europy, tamtejsi użytkownicy chętniej wybierają smartfony Samsunga czy HTC, które dostępne są zwykle w znacznie niższej cenie. Istotne jest w tym przypadku również lepsze dostosowanie urządzeń lokalnych producentów do chińskich standardów telekomunikacyjnych.

Czytaj także: HTC testuje nowe urządzenia, które nie naruszają patentówSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.