iPad wciąż najpopularniejszy na rynku tabletów

22-07-2011, 10:24

Choć konkurencja jest coraz silniejsza, Apple wciąż nie ma powodów do narzekania.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Apple pochwaliło się ostatnio sukcesem premiery swojego nowego systemu operacyjnego, jednak to wciąż rynek urządzeń mobilnych wydaje się być dla korporacji priorytetem.

>>Czytaj także: Kolejny pracownik Foxconn wyskoczył z okna

Sonda
Tablety z Androidem wyprą iPady?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Firma konsultingowa Strategy Analytics zaprezentowała po raz kolejny swoje badanie dotyczące rynku tabletów. Jak zauważa dyrektor projektu Peter King, w drugim kwartale 2011 roku sprzedano aż 15,1 mln tabletów, co jest olbrzymim wzrostem w stosunku do 3,5 mln w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Drugi kwartał okazał się najbardziej korzystny dla Apple, które sprzedało 9,3 mln tabletów. Choć jest to rekordowa liczba w historii firmy, w ciągu roku udziały Cupertinio na rynku tabletów skurczyły się z 94 do 61 procent. Jak łatwo się domyślić, odpowiedzialne są za to urządzenia z Androidem, które w drugim kwartale 2011 mogły się pochwalić 30 proc. rynku.

Analitycy zwracają uwagę na trudności związane z szacowaniem liczby sprzedanych urządzeń tego typu. O ile w przypadku Apple wyprodukowany tablet jest niemal jednoznaczny ze sprzedanym (firma z trudem nadąża z produkcją), tak w przypadku urządzeń z Androidem trudno stwierdzić, ile z nich jest tak naprawdę w użyciu.

>>Czytaj także: Google+ odnosi sukcesy na iPhone


Źródło: Strategy Analytics


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.