iPad najbardziej pożądanym prezentem przez dzieci

18-11-2011, 16:08

Gadżet od Apple'a, choć nie najtańszy, cieszy się bardzo dużym uznaniem również wśród najmłodszych użytkowników.

Według ankiety przeprowadzonej przez firmę Nielsen na dzieciach w wieku 6-12 lat Mikołaj z iPadem z pewnością jest bardzo pożądaną kombinacją. Tablet od Apple'a to jednak z pewnością nie najtańsza propozycja na świąteczne zakupy.

Czytaj także: Apple ma już ponad 5% udziałów w rynku PC

Ponad 44% ankietowanych wskazało, że chciałoby otrzymać iPada w prezencie. Drugie miejsce zajął iPod Touch (30%), a trzecie iPhone (27%). Urządzenia Apple'a zdecydowanie królują więc w zestawieniu, wyprzedzając nawet zwykłe pecety, które otrzymać chce 25% ankietowanych dzieci.

Dalsze miejsca zestawienia to przede wszystkim konsole do gier. Tutaj liderem jest Nintendo 3DS (25%), a następne miejsca należą do PlayStation 3 (17%), Xboksa 360 (16%) oraz Nintendo Wii (11%). Aż 25% pytanych dzieci chciałoby również dostać sterownik Kinect dla Xboksa 360.

Najbardziej pożądane przez dzieci prezenty
fot. - Najbardziej pożądane przez dzieci prezenty
Na liście nie mogło zabraknąć również odbiornika telewizyjnego (20%) czy smartfona niebędącego tworem korporacji z Cupertino (19%). Choć urządzenia Apple'a na razie nie mogą narzekać na brak zainteresowania, klienci z mniej zasobnymi portfelami coraz częściej przyglądają się również sprzętom takim, jak Kindle Fire. Tablet Amazona dostępny za niecałe 200 dolarów chętnie wybierany jest przez mniej wymagających użytkowników.

Czytaj także: Gmail dla iOS ponownie w App Store


Źródło: Nielsen
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy