Interwencja informatyka - ebook na zasadach charityware

27-11-2021, 21:51

„Interwencja informatyka” to trzecia z antologii opowiadań wydanych w ramach cyklu Zapomniane Sny. Cyklu, który jest wydawany w modelu charityware – ebooki można pobrać darmowo, ale czytelnicy są zachęcani do rozważenia wsparcia celu charytatywnego.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Zbiór skupia się na bardzo krótkich tekstach, w większości mających nie więcej niż symboliczne 1024 słowa (choć są od tego dwa wyjątki). W tej minimalistycznej formie skondensowano wiele różnych pomysłów, które oprócz motywu przewodniego (zawartego w tytule) łączy też szeroko pojęta fantastyka.

Co ciekawe, oprócz konwencji w sposób naturalny łączącej się z tematyką „informatyki”, a więc cyberpunku i w pewnym stopniu także science-fiction, pojawiły się tu i inne gatunki. Czasem dość zaskakujące, jak chociażby… fantasy. I tak, nadal zostało to zrobione w sposób pasujący do tematyki.

Ebook można pobrać bezpośrednio ze strony projektu. Dostępne są formaty PDF, ePub i Mobi, a do każdego z nich dołączono także audiodeskrypcję ilustracji okładkowej, aby ułatwić odbiór pliku osobom niewidomym. Do tej pory tytuł został pobrany przez ponad 2500 osób. Cel promowany w tym wydaniu to wsparcie jednej z kampanii fundacji Sarigato (Sarigato.org) – a do wyboru są dwie, Hakersi, w ramach której prowadzona jest walka z wykluczeniem cyfrowym uboższych dzieci oraz KarmimyPsiaki.pl, w której prowadzona jest pomoc dla zwierząt schroniskowych.

Projekt Zapomniane Sny istnieje już od jakiegoś czasu i cyklicznie organizuje nabory tekstów, później publikując darmowe opowiadania zebrane w kolejne antologie. Wcześniej powstały w ten sposób e-książki „W głębi snów” oraz „Granice Nieskończoności”. Kolejny, czwarty już nabór tego typu planowany jest na koniec tego roku lub początek przyszłego.

Co więcej, w ostatnich ogłoszony został również nabór komiksowy, pod hasłem przewodnim „Gdzieś pod powierzchnią”.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

fot. Xsolla


fot. Geraltfot. HypnoArt


Tematy pokrewne:  

tag zapomniane snytag fantastykatag ebooki
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.