Internetowi Złoczyńcy Roku

20-02-2007, 12:33

Komisarz Vivianne Reding wraz z Komisją Europejską została "nagrodzona" tytułem Internetowego Złoczyńcy Roku. Tytuł ten przyznawany jest co roku Brytyjskie Stowarzyszenie Dostawców Usług Internetowych (ISPA).

Nagroda dla Internetowego Złoczyńcy Roku jest przyznawana w ramach dość istotnej imprezy jaką jest UK Internet Industry Awards. W czasie tego wydarzenia wyróżnia się firmy i instytucje również w takich kategoriach jak np.: najlepszy portal lub najlepszy telefon internetowy. Nagroda Internet Villain of the Year jest jedyna nagrodą, którą odbiorca zdecydowanie nie będzie się chwalił. Rozdanie tegorocznych nagród miało miejsce w London Marriott Hotel, w zeszłym tygodniu.

Jak powiedział rzecznik ISPA, nagroda trafiła do komisarz Viviane Reding za "narzucenie najbardziej tajemniczego zestawu zasad" dotyczącego rejestracji domen europejskich. Brytyjskie firmy były wtedy zmuszone do nadsyłania pisemnych oświadczeń aby potwierdzić swoją autentyczność.

Należy tu dodać, że zdobycie tytułu nie było łatwe, bo w tym roku towarzystwo firm i instytucji nominowanych do tej nagrody było bardzo zacne. Dużą szanse na zwycięstwo miała spamerska firma e360 insight, która próbowała wykorzystać sąd w Illinois, nie mający jurysdykcji na terenie Wielkiej Brytanii, do zmuszenia legalnie działające organizacji walczącej ze spamem do zapłacenia odszkodowania i zaprzestania działalności.

Wśród nominowanych znalazł się również rząd USA (za wprowadzanie "prohibicji" na legalne, europejskie strony z grami), brytyjski przemysł fonograficzny oraz Peter Black, prezes firmy Next Generation Networks UK.

Następny artykuł » zamknij

DI na MyBlogLog

Źródło: ISPA
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031