Internet Group: decyzja w sprawie z wierzycielami 18 października

11-10-2010, 10:44

W miniony czwartek sąd odroczył wydanie postanowienia w sprawie złożonego w dniu 19 sierpnia 2010 r. przez Internet Group wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Oznacza to, że spółka ma więcej czasu zawarcie porozumienia przed decyzją Sądu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


19 sierpnia zarząd spółki Internet Group złożył w Sądzie Sądzie Rejonowym w Warszawie wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Zarząd był do tego zobligowany po wypowiedzeniu 5 sierpnia przez BRE Bank SA umowy kredytowej.

Wypowiedzenie umów i złożenie wniosków nie wpłynęło na działalność operacyjną spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Internet Group ani na ich warunki współpracy z klientami i kontrahentami. W opublikowanych później wynikach finansowych były pewne sygnały poprawy parametrów finansowych.

>>> Czytaj: Internet Group składa wniosek o upadłość układową

7 października Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy zamknął rozprawę, ustalając, że ogłoszenie postanowienia wobec Internet Group nastąpi za niecałe 2 tygodnie. Zarząd Spółki kontynuuje rozmowy z BRE Bankiem i dopracowuje model porozumienia atrakcyjny dla wierzyciela i jednocześnie bezpieczny dla spółek Grupy.

- Nie ukrywam, że odbieram dzisiejszą decyzję Sądu pozytywnie, ponieważ daje nam dodatkowy, cenny czas na dopracowanie naszych propozycji układowych. W mojej opinii potrzebujemy jeszcze kilku-kilkunastu dni, aby sfinalizować negocjacje i przedstawić Bankowi ostateczną wersję porozumienia. Liczę, że tym razem spotka się ona z aprobatą, ponieważ uważam, że ma duże szanse na realizację (...) Zależy nam, aby doprowadzić do zawarcia  nawet jeszcze przed postanowieniem Sądu porozumienia, które pozwoli w 100%  zaspokoić wierzycieli oraz zachować wartość Internet Group dla akcjonariuszy – mówi Jan Ryszard Wojciechowski, Prezes zarządu Internet Group.

Wojciechowski dodał, że ostatnie kilka tygodni były okresem bardzo intensywnych rozmów z kilkoma inwestorami i liczy on, że dzięki porozumieniu z BRE Bankiem będzie można je zrealizować.

>>> Czytaj: Ulubiony.pl wraca i chce oddać pieniądze...


Źródło: Internet Group


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag upadłośćtag Internet Grouptag firmytag BRE Banktag biznes
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.