Interfejs Firefox 3 "zhumanizowany"

21-01-2008, 12:22

Czy Firefox 3 zaskoczy nas czymś rewolucyjnym? Tak, jeśli zatrudnieni właśnie programiści z firmy Humanized spełnią pokładane w nich nadzieje.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Trzech z pięciu pracowników firmy Humanized od połowy zeszłego tygodnia pracuje dla Mozilla Foundation. Ich głównym zadaniem jest zaprojektowanie nowego interfejsu przeglądarki Firefox 3.

Sztandarowe projekty Humanized - Enso Launcher i Enso Words - bazują na bardzo prostym, niezwykle intuicyjnym interfejsie, który ułatwia wykonywanie różnych czynności na komputerze.

Jak na firmowym blogu zaznaczył Aza Raskin z Humanized, głównym celem, jaki przed sobą postawili programiści tej firmy, ma być zmiana sposobu, w jaki używany jest komputer. Użytkownicy nie mają być ograniczeni jedynie do tego, na co komputer pozwala, ale mają, m.in. z pomocą produktów Mozilli, zmienić sposób komunikacji z komputerem.

Rozwiązania zastosowane w projektach Enso mają być wprowadzone przede wszystkim do nowej przeglądarki Mozilli, ale nie tylko. Programiści zwracają także uwagę na program do obsługi poczty elektronicznej - Thunderbird, który także ma w sobie duży potencjał. Zastrzegli jednak, że nie wiedzą, w jakiej ostatecznie formie stworzone przez nich rozwiązania znajdą się w Firefoksie.

Następny artykuł » zamknij

Wykop.pl zachakierowany

Źródło: Humanized Weblog


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.