Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Inteligentne przedsiębiorstwa, czyli jakie?

07-11-2018, 14:27

Niedawno przedstawiono nowy „Indeks Inteligentnych Przedsiębiorstw” – jest to globalna analiza mierząca, na jakim etapie znajdują się firmy na drodze do „inteligentnego przedsiębiorstwa”. Poznajmy najważniejsze wnioski płynące z przeprowadzonych przez specjalistów badań.

Pojęcie “inteligentne przedsiębiorstwo” oznacza podmiot, który łączy świat fizyczny i cyfrowy, wdrażając innowacyjne rozwiązania na podstawie wniosków wyciąganych w czasie rzeczywistym.

Indeks mierzy, w jakim stopniu współczesne podmioty gospodarcze spełniają kryteria inteligentnego przedsiębiorstwa. Obrazuje zwiększenie liczby wdrożeń i inwestycji w Internet Rzeczy (IoT), przedstawiając dynamikę wzrostu liczby implementacji w miarę spadku oporu prowadzących biznes. Przedsiębiorcy coraz powszechniej uznają rozwiązania IoT za kluczowy czynnik przyszłego rozwoju.

Liczba firm definiowanych jako „inteligentne przedsiębiorstwa”, które przekroczyły 75 punktów w ogólnym indeksie, podwoiła się do 10% w 2018 r.

Najważniejsze wnioski płynące z przeprowadzonych analiz

  • Inwestycje w IoT rosną, a opór przed jego wdrożeniem maleje. W firmach, które wzięły udział w sondażu, roczne wydatki na IoT wzrosły o 4% rok do roku. Aż 86% firm szacuje, że liczba ta wzrośnie w ciągu przeciągu dwóch lat, a niemal połowa przewiduje wzrost inwestycji o 11-20%. Ponieważ pracownicy stają się bardziej otwarci na nowe technologie, liczba firm, które oczekują oporu wobec swoich planów IoT, spadła z 75% w 2017 r. do 64% w tym roku.
  • Przedsiębiorstwa zwiększają wydajność dzięki wnioskom wyciąganym w czasie rzeczywistym. Ponad połowa ankietowanych (52%) z całego świata mówi, że informacje z ich rozwiązań IoT są udostępnianie pracownikom w czasie rzeczywistym lub zbliżonym do rzeczywistego. Oznacza to wzrost o 37% w porównaniu z zeszłorocznym indeksem, podkreślając rosnące zapotrzebowanie na procesy mobilne, które umożliwiają przepływ informacji wśród pracowników. Ponadto 2/3 respondentów stworzyło plan organizacji i analizy danych, co oznacza wzrost o 10% w porównaniu z ubiegłym rokiem.
  • Bezpieczeństwo wysoko na liście priorytetów przedsiębiorstw. Firmy przyjmują bardzo rozważne podejście do stosowania standardów bezpieczeństwa w swoich rozwiązaniach IoT. Indeks pokazuje 18-procentowy wzrost liczby firm, które stale monitorują poziom bezpieczeństwa Internetu Rzeczy, aby zapewnić odpowiedni poziom ochrony i rzetelność danych. 
  • Firmy w większym stopniu polegają na ekosystemie rozwiązań. Aż 40% firm twierdzi, że zarządza całym środowiskiem IoT we współpracy ze strategicznym partnerem, co oznacza wzrost o 21% w porównaniu z 2018 r.

 

Źródło: Zebra Technologies


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. Samsung



fot. HONOR