Instalacja aplikacji w Windows Phone bezpośrednio z przeglądarki

27-09-2011, 14:58

Microsoft postanowił skorzystać z doświadczenia Google'a i zaoferował użytkownikom Windows Phone'a funkcję, która umożliwia im łatwe instalowanie aplikacji.

Jak poinformował serwis WPCentral, użytkownicy mobilnej platformy Microsoftu mogą teraz wygodnie instalować aplikacje, przeglądając je wcześniej na dużym ekranie komputera.

Czytaj także: Nowy Smartfon od Samsunga z Windows Phone

Sonda
Szukasz informacji o mobilnych aplikacjach w sieci?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Portal z aplikacjami dostępny jest na oficjalnej stronie Windows Phone'a, a po wybraniu mobilnego narzędzia do instalacji na naszego smartfona z Windows Phone'em zostanie wysłany odpowiedni SMS bądź link w e-mailu, który umożliwi wgranie programu. Jest to zatem rozwiązanie nieco mniej wygodne niż w przypadku Androida.

Przypomnijmy, że posiadacze smartfonów z "Zielonym Robotem" mogą przeglądać informacje o narzędziach na stronie Android Marketu. W tym przypadku jednak, po wybraniu przycisku "instaluj" i zatwierdzeniu wymagań aplikacji, interesujący nas program jest automatycznie instalowany w naszym smartfonie (o ile ma aktywne połączenie z siecią). 

Na pochwałę zasługuje natomiast bardzo przejrzysty motyw zastosowany w sklepie z narzędziami Microsoftu. Podobnie jak w przypadku Android Marketu, użytkownicy mogą tam czytać opisy programów, wystawiać im oceny, a także pozostawiać komentarze. Gigant z Redmond zapowiedział w ubiegłym tygodniu, że aktualizacja Mango dla Windows Phone 7 powinna trafić do użytkowników ciągu kilkunastu najbliższych dni.

Czytaj także: Prawie połowa Amerykanów rozważa przejście na Windows Phone'a


Źródło: WPCentral
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy