Indyki na start!

PATRONAT MEDIALNY 29-09-2015, 09:32

Akademia Ganymede wraca po wakacyjnej przerwie z nowymi tematami i pomysłami. W październiku karty rozdają indie developerzy - zarówno w roli prelegentów, jak i gości.

Nowy sezon Akademii

Inauguracyjne spotkanie odbędzie się już w czwartek, 1 października, o godzinie 17.30. Rezerwujcie swoje kalendarze. Będzie się działo! Możecie zarejestrować się tutaj.

W planie na październik między innymi:

Słów kilka o inspiracji – wykład motywacyjny Konrada Gadziny,  Interaktywne audio – wykład Krzysztofa Bińczaka oraz Back to Academy Party w Cybermachinie. Kolejne spotkania poprowadzą Michał Marcinkowski, który przedstawi kulisy powstawania gry King Arthur's Gold, Krzysztof Bińczak opowie o udźwiękowianiu gier od mobile do AAA, Jakub Lisiński wprowadzi Was w dobre praktyki indie, natomiast Tomasz Kaczmarek opowie o korporacyjnej karierze indyka. Kolejne spotkanie poprowadzi Jakub Wójcik, przybliżając kulisy współpracy mediów z deweloperami. Cały cykl zamknie Łukasz Malik, skupiając się na ciężkim życiu indie developera z punktu widzenia PR.

Kolejny miesiąc to spotkania deweloperów z mediami. Co z tego wyniknie? Przyjdźcie i zobaczcie sami. Zachęcamy do śledzenia profilu Ganymede Academy na FB – tam na bieżąco publikujemy szczegóły i terminy następnych spotkań. Pamiętajcie, aby zarejestrować się na wydarzenie. Ilość darmowych biletów jest ograniczona!

Dokładny plan kolejnych spotkań z cyklu Indie:

1.10

17.30 „Inspiruj i daj się zainspirować” - wykład motywacyjny poprowadzi Konrad Gadzina, senior software engineer w Ganymede, który opowie o samorozwoju, roli inspiracji w osiąganiu celów, znaczeniu społeczności i networkingu.

18.30 Wprowadzenie do interaktywnego audio - drugi wykład związany z muzyką poprowadzi Krzysztof Bińczak, redaktor serwisu GameMusic.pl, fan gier wideo i dobrej muzyki, zawodowo ekonomista, a także harmonijkarz, którego pociąga inżynieria dźwięku. Opowie on o miejscu działu audio w zespole deweloperskim, wskaże różnice w komponowaniu muzyki filmowej a tej do gier oraz przedstawi podstawowe techniki dźwięku adaptacyjnego.
 

20.00 Welcome Back Party w Cybermachinie

7.10

Michał Marcinkowski, King Arthur's Gold Postmortem” - autentyczna historia dwojga ludzi, pracujących zdalnie po przeciwnych stronach globu. Zaprezentowane przez Michała Marcinkowskiego (twórcy m.in. Soldat, King Arthur's Gold i Trench Run) prawdziwe, praktyczne porady, sekrety i konkluzje na temat designu, codziennej pracy, kolaboracji, biznesu i marketingu z pewnością przydadzą się wszystkim początkującym twórcom.

8.10

Krzysztof Bińczak, Od mobile do AAA - udźwiękawianie projektów o różnej skali – case study soundtracków do gier różnej wielkości, wpływ ograniczeń technicznych na produkcję muzyki, planowanie podkładu dźwiękowego zależnie od skali projektu. Prelegent jest redaktorem w serwisie GameMusic.pl.

15.10

Jakub Lisiński, „Dobre praktyki Indie”. Prelegent jest programistą i projektantem The Shadowborn, wygrał konkurs Indie Showcase podczas Digital Dragons 2015.

Tomasz 'Fanotherpg' Kaczmarek, Myślał indyk o niedzieli, a w sobotę do korpo go wzięli”. Prelegent jest polskim indykiem mającym na koncie około 50 gier, pasjonuje go finansowanie społecznościowe, dodatkowo jest pomysłodawcą i założycielem konferencji Zjazd Twórców Gier.

21.10

Jakub Wójcik, „Development w ręce ludu”. Prelegent jest założycielem serwisu 1ndieWorld - największego portalu w Polsce zajmującego się grami niezależnymi.

28.10

Łukasz Malik, „Trudne życie indyka” – punkt wyjścia prezentacji to opis rosnącej konkurencji w tym segmencie oraz próby wyjścia z pułapki robienia kolejnej pixel artowej platformówki, część główna prelekcji to prezentacja możliwości prowadzenia kampanii PR tego typu projektów. Prelegent jest redaktorem naczelnym serwisu GRYOnline.pl od 2005 roku.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag patronat DItag Indietag Ganymedetag Akademia Ganymede
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031