IBM: Uniwersyteckie Centrum Kompetencyjne na Politechnice Gdańskiej

13-01-2011, 14:07

Umowę o utworzeniu Uniwersyteckiego Centrum Kompetencyjnego Technologii Oprogramowania (UCC) podpisały IBM Polska i Politechnika Gdańska. Do głównych zadań UCC będzie należało wykorzystanie rodziny produktów IBM Rational, narzędzi do projektowania i konstruowania aplikacji w wyznaczaniu kierunków dydaktycznych i zarządzaniu projektami informatycznymi.

Na mocy podpisanej umowy IBM zapewni do celów edukacyjnych i badawczych zarówno oprogramowanie, jak i ekspertów z dziedziny wykorzystywanych rozwiązań do merytorycznej opieki nad UCC oraz umożliwi szkolenia w zakresie kompetencji rozwijanych w Centrum. 

Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej wprowadzi do zajęć dydaktycznych oprogramowanie i materiały edukacyjne IBM, a także umożliwi wybranym pracownikom naukowym zdobycie certyfikatów w obszarach, w jakich rozwijane będzie UCC. Centrum będzie współpracowało z innymi ośrodkami akademickimi, a w jego działania będzie zaangażowanych kilkudziesięciu studentów i doktorantów.

>>> Czytaj: IBM prognozuje kolejne pięć lat telekomunikacji

Umowę o powstaniu UCC ze strony wydziału podpisał dziekan, prof. Piotr Dominiak, a ze strony IBM Krzysztof Bulaszewski, członek zarządu polskiego oddziału korporacji. Inicjatorem współpracy z IBM - rozwijanej od 2006 roku - jest prof. Cezary Orłowski, kierownik Katedry Zastosowań Informatyki w Zarządzaniu.

- Ustanowienie Uniwersyteckiego Centrum Kompetencyjnego na Wydziale Zarządzania i Ekonomii jest efektem kilkuletniej współpracy naszej uczelni z IBM. Liczymy, że UCC umożliwi naszym studentom i pracownikom naukowym bezpośrednią i stałą współpracę z jednym z czołowych koncernów informatycznych na świecie – mówi prof. Cezary Orłowski, kierownik Katedry Zastosowań Informatyki

Od czterech lat IBM współpracuje razem z uczelnią w ramach programu Inicjatywa Akademicka, która promuje wybitnie uzdolnionych studentów i absolwentów kierunków technicznych. W trakcie trwania programu na Politechnice Gdańskiej uruchomione zostały edukacyjne praktyki studenckie, wybudowane zostało wyspecjalizowane laboratorium komputerowe oraz wykształcony został personel Centrum.

>>> Czytaj: Polskim uczelniom daleko do biznesu


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag uczelnietag Politechnika Gdańskatag naukatag IBM
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031