HTC może wznowić import niektórych smartfonów

21-05-2012, 13:31

Pod koniec tygodnia amerykańska ITC wydała orzeczenie, w myśl którego zablokowany miał zostać import niektórych smartfonów HTC do Stanów Zjednoczonych. Tajwański producent zapewnia, że problem został już częściowo rozwiązany.

Niedawno kluczowe dla przyszłości HTC smartfony zostały zablokowane w Stanach Zjednoczonych, jednak korporacja zapowiedziała już, że "niektóre z produktów przeszły proces weryfikacji i będą dostarczane do operatorów oraz klientów na terenie kraju".

Czytaj także: Nowy prezes Nokii: nie ma potrzeby zmiany strategii

Wcześniej Microsoft domagał się, by z amerykańskiego rynku zniknęły również wszystkie urządzenia konkurencyjnej Motoroli Mobility, oznaczone jako: Atrix, Backflip, Bravo, Charm, Cliq, Cliq 2, Cliq XT, Defy, Devour, Droid 2, Droid 2 Global, Droid Pro, Droid X, Droid X2, Flipout, Flipside, Spice, a także tablet Xoom.

Jak informowała agencja Reuters, pod koniec tygodnia orzeczenie ITC związane z blokadą importu urządzeń Motoroli trafiło do prezydenta Baracka Obamy, który miał 60 dni na anulowanie decyzji ze względów politycznych (zob. U.S. says will bar some Motorola Mobility phones). Wygląda jednak na to, że najwięksi producenci smartfonów nie zamierzają tak łatwo poddawać się w walce o amerykański rynek.

W materiałach dla inwestorów HTC zapewnia, że "współpracuje ściśle ze służbami celnymi", choć na razie nie może przekazać informacji związanych z konkretnymi modelami smartfonów. Warto przypomnieć, że w związku z procesem wytoczonym przez Apple opóźniona została premiera nowych urządzeń One X oraz Evo 4G.

Czytaj także: Akcje RIM tracą pomimo optymistycznych zapowiedzi


Źródło: HTC, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy