Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

HoppyGo - carsharing peer-to-peer wchodzi do Polski

18-03-2021, 13:32

Czeska firma HoppyGo łączy właścicieli samochodów z tymi, którzy aut nie mają, a potrzebują z nich korzystać. W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, platforma nie wprowadza do obiegu nowych pojazdów, a pozwala na lepsze wykorzystanie już posiadanych zasobów.

Zgodnie z analizami PwC przedstawionymi w raporcie „The five dimensions of automotive transformation” już w 2030 roku w Europie co trzeci kilometr będzie pokonywany w formie współdzielonej. W ciągu najbliższych 4-5 lat, liczba współdzielonych samochodów znacząco wzrośnie. Z drugiej strony, 43% kierowców w Europie zadeklarowało, że po 2025 roku nie będzie już zainteresowanych posiadaniem własnego auta. Nie znaczy to jednak, że pojazdy kompletnie znikną z naszych ulic, garaży i parkingów. Przewidywana jest zmiana w sposobie ich użytkowania na rzecz współdzielenia.

HoppyGo, które właśnie wchodzi ze swoją usługą na polski rynek, to innowacyjna platforma otwartego car sharingu, umożliwiająca wynajem aut w formule peer-to-peer (P2P). W odróżnieniu od tradycyjnego car sharingu, nie wprowadza do obiegu nowych pojazdów, a pozwala na lepsze wykorzystanie już posiadanych zasobów. Badania wykazują, że jeden współdzielony samochód potrafi zastąpić nawet 11 aut prywatnych. W Czechach, na platformie HoppyGo, zarejestrowanych jest już przeszło 100 tys. użytkowników, którzy mają dostęp do bazy ponad 2 300 aut. Po sukcesie firmy w Czechach, przyszedł czas na ekspansję – w czasach COVID i post-COVID prywatny samochód wciąż jest uznawany za najbezpieczniejszy środek transportu. HoppyGo chce zmienić sposób myślenia o posiadaniu i użytkowaniu aut także na rynku polskim.

Car sharing w formule peer-to-peer może zmniejszyć liczbę samochodów, które według wielu źródeł stoją nieużywane przez 95% czasu. Dzięki temu, dotychczasowe zasoby będą znacznie lepiej wykorzystane. Właściciele aut mogą udostępniać swoje pojazdy innym użytkownikom, jednocześnie na tym zarabiając, a osoby, które nie posiadają samochodu, mają szansę korzystać z usługi wynajmu P2P (peer-to-peer) w przystępnej cenie, kiedy tylko potrzebują. Nieustannie ulepszamy platformę, mając na celu zainspirowanie stale rosnącej bazy użytkowników do spojrzenia na posiadanie samochodu z innej perspektywy. Warto podkreślić, że dzięki współpracy z AXA (wkrótce UNIQA), wynajem w ramach platformy HoppyGo jest ubezpieczony. Właśnie otwieramy platformę HoppyGo dla użytkowników w Polsce i nasza społeczność cały czas rośnie. Oznacza to również, że liczba pojazdów dostępnych w okolicy z każdym dniem będzie się sukcesywnie zwiększać – komentuje Piotr Boguszewski, Country Manager, HoppyGo Poland.

Pomimo solidarnego przestrzegania wprowadzanych restrykcji, również w trakcie pandemii nadal zauważalna jest potrzeba przemieszczania się. Każdy, od czasu do czasu, musi wyjść z domu. Niezależnie od tego, czy są to sprawy prywatne czy kwestie zawodowe: podróż służbowa, przeprowadzka, pomoc rodzinie lub przyjaciołom, którzy są w potrzebie – najlepiej wybrać najbezpieczniejszy w obecnych czasach środek transportu indywidualnego. 

Dzięki HoppyGo wszyscy ci, którzy nie posiadają własnych samochodów, mogą skorzystać z pojazdów udostępnianych przez innych użytkowników społeczności. Wygodna aplikacja mobilna, którą można już pobrać z Google Play oraz App Store, umożliwia użytkownikom HoppyGo łatwy wynajem auta bez zbędnych formalności, bezpośrednio od właścicieli w najbliższej okolicy – na dzień, kilka dni, a nawet dłużej. Właściciele samochodów również na tym rozwiązaniu skorzystają, w szczególności, jeśli używają ich sporadycznie. Wynajmowanie własnych pojazdów innym zarejestrowanym i zweryfikowanym użytkownikom poprzez aplikację HoppyGo będzie bowiem dla właścicieli dodatkowym źródłem dochodu. 

Koncepcja naszej usługi pozwala użytkownikom obniżyć koszty posiadania pojazdu, przy jednoczesnym zarabianiu na nieużywanych samochodach. Cieszymy się, że możemy wprowadzić to rewolucyjne rozwiązanie MaaS na polski rynek, szczególnie w tych trudnych czasach, kiedy bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się jest najwyższym priorytetem. Zależy nam bardzo na naszej społeczności i zapewnieniu jej jak najlepszego customer experience. Z aplikacji HoppyGo w Czechach korzysta już ponad 100 tys. zarejestrowanych użytkowników, z czego 1,5 tys. to właściciele samochodów. Tylko w 2020 roku przybyło nam 34 tys. nowych użytkowników i 900 aut, a łączny okres wynajmu samochodów przez użytkowników społeczności HoppyGo wyniósł aż 38 tys. dni! To pokazuje niesłabnące zainteresowanie usługą i realną potrzebę zmiany podejścia do tematu mobilności. Nie mogliśmy się doczekać wejścia na polski rynek, a naszą platformę i oferowaną usługę dopasowaliśmy do obecnych realiów. Co więcej, użytkownikom HoppyGo umożliwiamy skorzystanie z usługi dezynfekcji pojazdu na preferencyjnych warunkach – mówi Robin Švaříček, CEO, HoppyGo.

Platforma działa już w Polsce – zainteresowani mogą zarejestrować się na stronie HoppyGo lub w aplikacji i sprawdzić ofertę. Aby umożliwić skorzystanie z usługi i przetestowanie jej możliwości, pierwsi użytkownicy HoppyGo otrzymają specjalną zniżkę. Pula kodów rabatowych jest ograniczona.

hoppygo aplikacja carsharing peer to peer

Mobilna aplikacja HoppyGo jest już dostępna do pobrania na urządzenia z systemem Android i iOS. Doświadczony zespół konsultantów chętnie odpowie na wszelkie pytania dotyczące oferowanej usługi, w tym wprowadzonych środków bezpieczeństwa, obowiązujących podczas wynajmu za pośrednictwem HoppyGo.

W skutek pandemii COVID-19, globalny rynek car sharingu ma osiągnąć wielkość 8,4 miliarda USD do 2027 roku, wzrastając rocznie o blisko 20%. Również liczba użytkowników peer-to-peer w Europie cały czas rośnie. W 2019 roku na 100 000 mieszkańców przypadało średnio 34,8 współdzielonych aut. Szacuje się, że do 2035 roku 7,5 miliona aut w Europie będzie współdzielonych. Rozwiązanie, które HoppyGo wprowadza do Polski, jest rewolucją na krajowym rynku mobilności. To ekologiczne podejście z jednej strony będzie uwalniać miasta od zatłoczonych ulic, a z drugiej pozwoli właścicielom samochodów wzbogacić się o środki pozyskane z wynajmu – mówi Adam Jędrzejewski, założyciel Stowarzyszenia Mobilne Miasto.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. Samsung



fot. HONOR