Haker ścigany do niedawna przez Sony pracuje teraz w Facebooku

26-06-2011, 18:27

Georg Hotz, który przyczynił się do stworzenia jailbreaka dla konsoli PlayStation 3, pracuje obecnie w szybko rozwijającym się Facebooku.

Haker znany pod nickiem GeoHot przez wiele miesięcy był nękany w związku ze stworzonym przez niego jailbreakiem dla konsoli PS3. W połowie kwietnia japoński producent zawarł z nim ugodę, jednak sam Hotz nie może obecnie narzekać na swoją sytuację.

>>Czytaj także: LulzSec niespodziewanie kończy działalność

Sonda
Facebook dobrze postąpił zatrudniając GeoHota?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Dzięki dużej popularności bez problemu uzyskał pracę w Facebooku, jednak jak mówi, obecnie wolałby, aby media mniej się nim interesowały. GeoHot napisał na swojej stronie, że "Facebook jest świetnym miejscem do pracy zespołowej". Wspomniał również, że w rozwoju społecznościowej witryny pomaga już od maja tego roku.

Hotz prawdopodobnie pracuje obecnie nad aplikacją Facebooka dla iPada. Choć jeszcze do niedawna firma zaprzeczała, że tego typu narzędzie w ogóle powstanie, obecnie nikt nie ukrywa, że program za jakiś czas zostanie udostępniony.

GeoHot zyskał na popularności po tym, jak Anonymous przeprowadzili kilka ataków na Sony, które według członków grupy miały być karą dla producenta konsol za złe traktowanie środowiska hakerskiego. Jak się później okazało, był to dopiero początek wyjątkowo długiej serii włamań do różnego rodzaju usług japońskiej firmy.

>>Czytaj także: Odwet Anonymous na hiszpańskiej policji


Źródło: Yahoo
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy