HackWro#2 już w listopadzie we Wrocławiu

PATRONAT MEDIALNY 26-10-2012, 07:19

Już 9 i 10 listopada najlepsi programiści, graficy oraz specjaliści od biznesu będą mogli realizować swoje pomysły w trakcie kreatywnego i intensywnego spotkania z cyklu HackWro. Uczestników spotkania gościć będzie kino Helios Nowe Horyzonty.

HackWro

Czym jest HackWro?

HackWro to cykl spotkań skierowanych do entuzjastów nowych technologii, programistów i grafików. Każde z wydarzeń ma swój temat, który ogłaszany jest na kilka dni przed startem wydarzenia.

Co odróżnia to spotkanie od innych tego typu?

W ciągu półtora dnia uczestnicy, a raczej drużyny skonstruowane w trakcie zawodów, muszą stworzyć i pokazać - w czasie finałowej prezentacji - działającą aplikację.

Organizatorzy postawiali sobie za cel animowanie lokalnego środowiska oraz stymulowanie kreatywności wrocławskiej społeczności IT, która należy do najlepszych w kraju oraz promowanie idei wolnego oprogramowania, gdyż każda z aplikacji powinna zostać udostępniona użytkownikom końcowym za darmo.

Listopadowe HackWro

Tym razem przestrzeń dla uczestników udostępni kino Helios Nowe Horyzonty, które zostało partnerem wydarzenia. Przyjazna przestrzeń kina wpłynie pozytywnie na kreatywność programistów, których tym razem będzie dwa razy więcej niż w czasie pierwszego spotkania, którego tematem były aplikacje dla społeczności lokalnej oraz turystów.

Wsparcia idei HackWro w bieżącej edycji udzieliła Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej pod szyldem Creativro, która dąży do wykorzystania kompetencji i talentów wrocławskich środowisk IT, by tworzyć wizerunek Wrocławia jako silnego ośrodka naukowego i branżowego.

Więcej informacji na stronie: hackwro.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Wrocławtag startupytag spotkaniatag patronat DItag HackWro
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy