"Guitar Hero: World Tour" - kontrowersyjna podwyżka ceny

10-12-2008, 13:25
Listy Czytelników

Jeden z Czytelników Dziennika Internautów poinformował redakcję o przesunięciu polskiej premiery gry "Guitar Hero: World Tour" oraz wzbudzającej zastrzeżenia podwyżce ceny. Z prośbą o wyjaśnienia zwróciliśmy się do dystrybutora.

W liście, który do redakcji Dziennika Internautów dotarł pod koniec ubiegłego tygodnia, Czytelnik chciał zwrócić naszą uwagę na "niezbyt uczciwe zachowanie" polskiego dystrybutora gry "Guitar Hero: World Tour". E-mail zawierał następujące zastrzeżenia:

(...) gra miała być dostępna od 14 listopada w cenie 769 zł (719 w przedsprzedaży) i nikogo nie informując premiera gry się nie odbyła... dwa tygodnie później (25.11.2008 r.) na stronie dystrybutora pojawiła się informacja o przesunięciu premiery w bliżej nie określoną przyszłość i tutaj pojawia się problem, bo nagle cena ulega niespodziewanemu zwiększeniu do 849 zł (764,99 w przedsprzedaży). W całej tej sytuacji najśmieszniejsze jest to, że teraz bardziej opłaca się kupić grę za granicami naszego kraju i sprowadzić ją kurierem do Polski.

Warto w tym miejscu odnotować, że dystrybutorem "Guitar Hero: World Tour" jest Licomp Empik Multimedia Sp. z o.o. Dlatego też o skomentowanie zaistniałej sytuacji poprosiliśmy Monikę Lach, PR & Marketing Managera tej firmy.

"Naszym zadaniem jest dostarczanie klientom rozrywki multimedialnej w postaci gier, a nie naciąganie, dlatego też było nam niezmiernie przykro czytać nadesłany przez Państwa list" - podkreśliła Monika Lach. Z dalszej częsci komentarza możemy się dowiedzieć, że premiera gry w Europie została podzielona na trzy etapy: w pierwszej kolejności "Guitar Hero: World Tour" miał trafić do graczy w Wielkiej Brytanii, następnie Europy Zachodniej, na końcu zaś na rynki rozwijające się (EM), w tym do Polski.

"My, jako Dystrybutor gry w Polsce, założyliśmy datę 14 listopada za realną, jednakże z przyczyn od nas niezależnych nie udało się jej zrealizować. Wierząc, że przesunięcie będzie dotyczyło kilku dni (nie mając potwierdzenia, którego dnia konkretnie gry dotrą do Polski), postanowiliśmy, na tamtą chwilę, nie podawać nowej daty premiery. Kiedy termin zaczął się wydłużać, nie mogliśmy już zwlekać z komunikatem, więc zamieściliśmy stosowną informację (między innymi na naszej stronie www.lem.com.pl)" - tłumaczy Monika Lach.

Jak dowiedział się Dziennik Internautów, ku uciesze entuzjastów gry zestawy "Guitar Hero: World Tour - super bundle" (zawierające grę oraz gitarę, perkusję i mikrofon) trafią do sklepów jeszcze w tym tygodniu, natomiast zestawy zawierające grę wraz z gitarą będą dostępne pod koniec przyszłego tygodnia.

Monika Lach odpowiedziała też na zarzuty dotyczące podwyżki ceny: "Podając pierwotną cenę gry (799,90 zł), nie spodziewaliśmy się tak dramatycznego wzrostu kursu Euro, który nastąpił w przeciągu ostatnich tygodni, według którego rozliczamy się z Wydawcą. Z tego względu zostaliśmy zmuszeni do zmiany sugerowanej ceny detalicznej zestawu "Guitar Hero: World Tour - super bundle" na 849,90 zł (oprócz platformy PlayStation 2, na którą gra będzie dostępna w cenie 749,90 zł). Oczywiście każdy sklep ma prawo sam ustalić cenę, po której będzie sprzedawał grę".


Źródło: DI24.pl
UWAGA: UWAGA: Wybrane listy, przesłane do redakcji Dziennika Internautów, publikujemy, by umożliwić ich autorom dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czytelnicy mogą podzielać zawarte w nich poglądy lub mieć odmienne zdanie - zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Treści publikowanych listów mogą zawierać prywatne poglądy internautów, które nie odzwierciedlają poglądów redakcji DI. Listy prosimy kierować na adres: listy@di.com.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag premierytag podwyżkitag LEMtag Guitar Hero
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy