Grupa SARE rezygnuje z przejęcia aktywów Gadu-Gadu

27-09-2017, 11:21

Po przeprowadzeniu dokładnego due diligence aktywów Gadu-Gadu, zrezygnowała z ich przejęcia. List intencyjny w sprawie transakcji został podpisany w czerwcu, zgodnie z nim SARE miała wyłączność na negocjacje do końca września.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Rozmowy między SARE a Xevin Consulting Limited dotyczyły przejęcia takich aktywów Gadu-Gadu jak m.in. komunikator internetowy, sprzęt serwerowy, domeny internetowe gg.pl oraz gadu-gadu.pl, prawa własności do znaków towarowych Gadu-Gadu oraz prawa własności do logotypów Gadu-Gadu. Potencjalna wartość transakcji wynosiła 2,4 mln zł.

- Nasza decyzja to efekt dokładnego due diligence. Biorąc pod uwagę ryzyka związane z nabytymi w wyniku tej transakcji aktywami, zdecydowaliśmy się realizować naszą strategię w inny sposób. Aktywa Gadu-Gadu były dla nas interesujące, ale nasze zasoby technologiczne, ludzkie i finansowe pozwolą nam skutecznie rozwijać ofertę również bez ich przejęcia – powiedział Dariusz Piekarski, prezes zarządu SARE S.A. - Nie wykluczamy kolejnych akwizycji w przyszłości, ale zawsze będzie to efekt bardzo wnikliwej analizy korzyści i ryzyk – podkreślił Dariusz Piekarski.

Grupa SARE działa na rynku e-marketingu oferując szereg usług i rozwiązań poprawiających efektywność kampanii marketingowych i bezpośrednio wspierających sprzedaż. W obszarze działań grupy znajduje się integracja technologii i organizacji oraz rozwój kompetencji w zakresie omnichannel, nie wykluczając przy tym fuzji i przejęć. W lipcu Spółka przejęła pakiet kontrolny MarketNews24, dzięki czemu weszła w obszar tworzenia kontentu wideo. Grupa SARE prowadzi też własne prace R&D, skupiające się na rozwoju kompleksowych narzędzi zwiększających sprzedaż, przede wszystkim w modelu omnichannel, ale także standardowych rozwiązaniach abonamentowych. Do Grupy należą spółki: SARE S.A., Inis, Salelifter, mr Target, Teletarget, MarketNews24.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.