Google zmienia wygląd (wideo)

06-05-2010, 08:22

W wynikach wyszukiwania Google na stałe zagości lewy panel, który umożliwi zawężenie wyników lub przedstawienie ich w innej formie (np. na linii czasu). Generalnie Google będzie miała nowy wygląd - wciąż minimalistyczny, ale bardziej nowoczesny.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Google o nowym wyglądzie zostanie wprowadzone najpierw dla interfejsu w 37 językach (w tym dla jęz. polskiego). Pierwsi użytkownicy mogli ujrzeć go już wczoraj. Wszyscy zobaczą zmiany do końca tygodnia.  

Nowy interfejs Google
fot. Google - Nowy interfejs Google

W nowych wynikach wyszukiwania po lewej stronie będzie się znajdował panel nawigacyjny. Będzie on umożliwiał filtrowanie wyników ze względu na typ treści (wiadomości, blogi, obrazki, książki i in.). Będzie też udostępniał funkcje przedstawione przez Google w maju ub.r. takie, jak możliwość przedstawiania danych na linii czasu lub w formie mapy myśli.

Poza tym na stronę wyszukiwania wprowadzono bardzo lekkie zmiany, które mają nadać wyszukiwarce Google świeży, nowoczesny wygląd. Da się zauważyć, że teraz Google bardziej przypomina swojego młodszego konkurenta - Bing. Wyszukiwarka Microsoftu od początku miała  lewy pasek, który udostępniał funkcje zawężania wyników.

Mobilne Google z rozwijanym paskiem
fot. Google - Mobilne Google z rozwijanym paskiem

Zmiany będą wprowadzone także w mobilnej wersji Google. Osoby odwiedzające Google w USA na urządzeniu z Androidem ujrzą obok paska wyszukiwania przycisk pozwalający na rozwinięcie lewego panelu. Będzie on umożliwiał filtrowanie wyników ze względu na treść lub datę (zob. obrazek obok).

Poniżej film prezentujący nowy interfejs Google:


Źródło: Google


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.