Google zbada Twoje e-maile, by wyświetlić lepsze reklamy

30-03-2011, 10:25

Wyszukiwarkowy gigant robi wszystko, by reklamy wyświetlane użytkownikom były jeszcze lepiej dopasowane.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Choć Google ostatnio ma wiele problemów z wydajnością Gmaila, priorytetem wciąż są reklamy, które im lepiej dopasowane, tym więcej dadzą zarobić wyszukiwarkowemu gigantowi.

>>Czytaj także: Google inwestuje w witrynę... ułatwiającą pozycjonowanie

Sonda
Google wykorzystuje zbyt wiele informacji o użytkowniku?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak zauważa Business Insider, Google opublikowało w Gmail Security Center ważną informację dotyczącą nowości związanych z wyświetlaniem reklam w Gmailu - zwykle tego typu ogłoszenia pojawiają się w osobnym wpisie na blogu. Wyszukiwarkowy gigant prawdopodobnie chce jednak uniknąć kolejnej walki z użytkownikami, którym nie podoba się przesuwanie granicy prywatności w sieci.

Google na szczęście tym razem nie zrobił niczego, co musiałby głęboko ukrywać. Już od dawna w wielu usługach korporacji wyświetlane są jednostki AdSense, które mają poprawić wyniki finansowe. W Gmailu również takie reklamy możemy obserwować od dawna i choć Google zarzeka się, że żaden pracownik nie czyta wiadomości użytkowników, pojedyncze słowa z e-maili były używane, by lepiej dopasować reklamy.

W przyszłości śledzone mają być nie tylko pojedyncze słowa, ale całe nasze zachowanie w skrzynce odbiorczej. Jeśli na przykład za każdym razem będziemy ignorowali e-maile otrzymywane od naszej lokalnej pizzerii, prawdopodobnie Google nie wyświetli nam związanych z jedzeniem reklam.

Wykorzystywane mają być teraz także informacje o naszym położeniu, co już od dawna stosowane jest przez wiele witryn. Dla użytkowników, którzy wciąż czują, że udostępniają zbyt wiele informacji o sobie, przygotowano specjalną funkcje w ustawieniach Gmaila, która pozwala wyłączyć spersonalizowane reklamy.

>>Czytaj także: Android najpopularniejszy na samrtfonach w USASprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.