Google zagości w Ericssonach

28-02-2006, 14:39

Firmy Sony Ericsson i Google ogłosiły współpracę, której efektem będzie m.in. stworzenie aplikacji do blogowania dla aparatów Ericssona. Aplikacja ta będzie łączyła w sobie cechy serwisów Blogger i Google Web Search.

Aplikacja przeznaczona dla blogowiczów będzie ściśle zintegrowana z telefonem i wbudowanym do niego aparatem cyfrowym. Jej obsługa ma być jak najbardziej intuicyjna.

Pierwsze telefony, które zostaną wyposażone we wspomniany program to zapowiedziany niedawno aparat K610, współpracujący z sieciami trzeciej generacji, oraz inne flagowe produkty Ericssona takie jak K800 i K790.

Z czasem wyszukiwarka Google ma stać się standardowym narzędziem w telefonach Sony Ericsson obsługujących połączenia z internetem. Ikony pozwalające na skorzystanie z wyszukiwarki zostaną wpięte w interfejs telefonu tak, aby dostęp do niej był uproszczony i aby możliwe było rozpoczęcie wyszukiwania bez konieczności otwierania nowej strony.

Sony Ericsson nie jest pierwszym producentem telefonów, który wchodzi w małżeństwo z Google. Wcześniej integrację wyszukiwarki ze swoimi telefonami ogłosiła Motorola.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Sony Ericsson
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy