Google udostępnia Web Designer - darmowe narzędzie do animacji HTML5 - wideo

01-10-2013, 14:11

Google Web Designer to nowe narzędzie, które ma umożliwić tworzenie atrakcyjnych wizualnie stron i reklam HTML5. Ma się przydać także dyletantom, a może raczej zwłaszcza im?

Google Web Designer to aplikacja, która ma ułatwić przygotowanie atrakcyjnej wizualnie treści, która wyświetli się na każdym urządzeniu. Choć nazwa programu sugeruje, że jest on narzędziem do tworzenia stron internetowych, sama firma Google uważa go przede wszystkim za narzędzie do projektowania atrakcyjnych reklam. 

Aplikacja jest dostępna w wersji na Windows i Mac. Nie wymaga umiejętności kodowania, choć umożliwia także dokonywanie poprawek w kodzie. Osoby, które zetknęły się w przeszłości z programami do edycji grafiki i filmów, powinny bez problemu posługiwać się takimi narzędziami, jak pióro do rysowania czy linia czasu. Aplikacja umożliwia pracę na warstwach oraz posługiwanie się obiektami 3D. Ułatwia również publikowanie reklam.

Google udostępniła przewodnik oraz film prezentujący aplikację w czasie tworzenia reklamy.

Są też inne filmy prezentujące poszczególne funkcje.

Sama aplikacja nie wymaga więcej omówień. Każdy może sam wypróbować. Niektórzy będą jednak pytać - po co Google coś takiego robi?

Sonda
Wypróbujesz Google Web Designer?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Google nie od dziś wie, że jeśli chcesz zachęcić ludzi do jakiejś aktywności, musisz im dać darmowe, wygodne narzędzia. Firma ma interes w tym, żeby ludzie mogli łatwo tworzyć reklamy i łatwo je publikować, zwłaszcza korzystając z usług Google. Ponadto gigantowi zależy na napędzeniu rynku reklamy mobilnej, a Google Web Designer ma ułatwiać tworzenie treści na różne urządzenia.

Poza tym Google generalnie wie, że im więcej ludzi korzysta z jej narzędzi, tym większy jest wpływ firmy na kształt całego internetu. Google Web Designer obecnie jest oznaczony jako "beta" i ma być narzędziem ciągle rozwijanym i ulepszanym. Google ma ambicje, aby był to jeden z kluczowych projektów popularyzujących HTML5. 

Czytaj także: Porównania i filtry w Google Knowledge Graph, czyli Google obchodzi 15 urodziny


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy