Google Suggest - mam to na końcu języka

30-12-2008, 12:52

Polska wersja popularnej wyszukiwarki doczekała się podpowiedzi, ułatwiających odnajdywanie poszukiwanych treści.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Google Suggest to projekt rozwijany w laboratoriach Google'a już od 2004 roku. Został on  zintegrowany z innymi produktami koncernu – Toolbarem, mapami oraz wyszukiwarką Google.com. Nowością jest pojawienie się podpowiedzi również w polskiej wersji wyszukiwarki.

Google Suggest sugeruje dokończenie wpisywanej przez internautę frazy – wystarczy np. zacząć wpisywać w okno wyszukiwarki nazwę zespołu i początkowe litery ich najnowszego przeboju, by wyszukiwarka dokończyła tytuł za nas. Usługa pomaga również tym, którzy piszą w pośpiechu i często popełniają literówki – eliminuje je i sugeruje poprawną wersję zapytania.

Google Suggest jest przedstawiany jako projekt, który pozwala zaoszczędzić czas – nie wymaga, by internauta samodzielnie wpisywał pełne zapytanie i podpowiada najpopularniejsze frazy.

Nowa funkcja wyszukiwarki jest niewątpliwie również znakiem czasów, w których żyjemy. Nie chce nam się wpisywać pełnego tytułu poszukiwanej piosenki i wolimy, by ktoś pomyślał za nas i w ten sposób ograniczył ilość "pracy" do wykonania.


Źródło: Google-Blog Polska


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag wyszukiwarkitag Google Suggest
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.