Google otworzy biuro inżynierskie Warszawie

28-09-2011, 12:49

W Warszawie Google otworzy drugie w Polsce (po Krakowie) biuro inżynierskie. Rozpocznie ono prace w październiku i początkowo będzie w nim pracował zespół kilkunastu programistów. Jest to szansa dla informatyków, którzy chcieliby pracować w firmie Google.

Nowy zespół inżynierów będzie pracował budynku w samym centrum Warszawy, gdzie znajduje się obecnie także biznesowe biuro Google'a. Podstawowym zadaniem nowego zespołu będzie praca nad infrastrukturą klastrów (Infrastructure Cluster Management).

Google ma w Polsce znaczący dorobek w zakresie inżynierii. Krakowskie centrum zostało otwarte w 2007 r., zaledwie po roku stało się jednym z największych biur inżynierskich Google'a w Europie. Informatycy z Krakowa pracują nad szeregiem projektów o zasięgu globalnym, począwszy od infrastruktury wyszukiwania po nowatorskie produkty.

Czytaj: Google: Wolne podejmowanie decyzji to duży problem

W Krakowie dla Google'a pracuje ponad 100 inżynierów reprezentujących ponad 20 narodowości. Są wśród nich ludzie bezpośrednio po studiach, jak i osoby z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Teraz część zadań związanych z infrastrukturą wyszukiwania będzie powstawać w Warszawie.

Warszawskie biuro będzie czternastym w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), gdzie nad globalnymi projektami pracuje blisko 1500 inżynierów. Osoby zainteresowane dołączeniem do warszawskiego zespołu powinny zajrzeć na stronę google.pl/jobs. Niebawem odbędzie się w Warszawie spotkanie związane z rekrutacją do nowego biura, na które można się zarejestrować na stronie Google'a

Czytaj: Niż demograficzny robi swoje. Koniec darmowych staży dla studentów


Źródło: Blog Google Polska
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag zatrudnienietag Warszawatag pracatag Google
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031