Google opublikowało dokładniejsze zdjęcia swojej siedziby

25-11-2011, 16:31

Internauci mogą ją teraz przeglądać w lepszej jakości, wykorzystując usługę Google Street View.

Googleplex, czyli główną siedzibę firmy Google, można teraz przeglądać w jakości, jaka nie była dostępna nigdy wcześniej. Obok szczegółowych zdjęć kampusu możemy również zobaczyć wnętrza budynków.

Czytaj także: Google Chrome wyświetla własne reklamy

Nowości zauważył serwis The Sociable, który dostrzegł nawet, że niektóre ze zdjęć wykonywane były pod koniec wakacji. Jak łatwo się domyślić, internauci wciąż mogą przeglądać jedynie niewielką część budynków Google'a i jak żartobliwie zauważa TheNextWeb, wciąż nie uda nam się odnaleźć drogi do biura Larry'ego Page'a.

Choć większość zdjęć została zaktualizowana, część wciąż pochodzi z 2009 roku. Pojawiło się natomiast wiele nowych punktów Street View, które pozwalają wybrać się na wirtualny spacer po kampusie Google'a. Dokładniejsze zdjęcia wykonano prawdopodobnie z użyciem specjalnych rowerów wyposażonych w przyczepkę z kamerami, które wyszukiwarkowy gigant wykorzystuje do fotografowania trudno dostępnych miejsc.

Panoramiczne zdjęcia z wewnątrz restauracji czy biur można oglądać w usłudze Google'a już od końca czerwca. Nie wszystkim jednak podoba się otwartość, z którą Street View eksponuje ogólnodostępne miejsca. Niedawno ogłoszono, że usługa nie będzie już dłużej rozwijana na terenie Niemiec, a problemy pojawiały się również w wielu innych krajach.

Czytaj także: Google rezygnuje z badań nad energią słoneczną


Następny artykuł » zamknij

Przed tabletami złote czasy

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy