Google gotowe na atak przybyszów z innych planet

23-08-2011, 18:54

Gigant z Mountain View zapewnia, że jest przygotowany nawet na najgorszy scenariusz.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Usługi Google'a stają się coraz popularniejsze, a tym samym zwiększa się liczba internautów uzależnionych od wyszukiwarkowego giganta. Firma zapewnia, że jej narzędzia będą funkcjonowały nawet w sytuacjach wyjątkowych.

>>Czytaj także: YouTube lepiej zintegrowany z Google+

Sonda
Google rzeczywiście jest gotowe na przybycie obcych?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Eran Feigenbaum pracujący w Google powiedział w rozmowie z Computerworld: Gramy tu w wiele gier. Jednym z elementów naszego planu awaryjnego jest założenie najgorszego możliwego scenariusza. Ostatnim był na przykład atak obcych na Google'a i zniknięcie Kalifornii z mapy. Zapytaliśmy: Co robimy? Jak będziemy sterowali naszą infrastrukturą?

Wcześniej Feigenbaum zajmował się systemami kryptograficznymi i zabezpieczaniem danych agencji rządowych. Jak podkreśla, to wcale nie żart i tak właśnie podchodzi się do tego typu zagadnień w Google'u. Nie akceptujemy rzeczy tylko dlatego, że tak robiło się je wcześniej - zapewnia.

Obecnie Mountain View zatrudnia około 250 specjalistów, którzy zajmują się ochroną systemów firmy, nierzadko tworzącej własną infrastrukturę oraz zabezpieczenia. Obecnie pracownicy do spraw bezpieczeństwa pracują w Kalifornii oraz Zurychu, gdzie przez całą dobę monitorowane są potencjalne zagrożenia dla informacji internautów.

>>Czytaj także: Mapy Google teraz z prognozą pogody (wideo)


Źródło: Computerworld


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.