General Motors odnawia umowę z HP o wartości 2 mld USD

03-08-2010, 08:49

Dział HP Enterprise Services poinformował o zawarciu z General Motors wieloletniej umowy o wartości 2 mld USD dotyczącej wsparcia aplikacji i infrastruktury IT. Porozumienie umożliwi GM skoncentrowanie się na swoich celach biznesowych w warunkach silnej konkurencji rynkowej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Zgodnie z umową HP będzie zarządzać infrastrukturą techniczną GM, obejmującą całe przedsiębiorstwo – od działu produkcji po sale posiedzeń zarządu, a w szczególności zadba o ergonomię systemu informatycznego. HP zapewni obsługę sieci, stanowisk pracy, rozwiązań mainframe oraz integrację aplikacji i systemów uczestniczących w globalnych operacjach GM, łącznie z OnStar.

>> Czytaj też: Komputronik zawiera umowy z nowymi inwestorami

Nowa umowa pokrywa się w znacznej części z dotychczasowym obszarem współpracy HP i GM. Ponadto odnawia ona także kontrakt zawarty rok wcześniej i rozszerza zakres 25-letniej umowy o współpracy obydwu firm.

Sonda
Czy uważasz, że HP odciąży GM na rynku amerykańskim?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Nowatorska strategia GM w obszarach działalności biznesowej i technologii wyposażenia pojazdów wymaga wspólnego, bardziej ekonomicznego podejścia, pozwalającego na zapewnienie klientom jeszcze lepszej obsługi — powiedział Terry Kline, wiceprezes i dyrektor ds. informatycznych GM. — HP to jeden z naszych najbardziej niezawodnych, długoterminowych partnerów, z doświadczonym i twórczym zespołem specjalistów, który może nam pomóc w szybkim i pomyślnym wdrożeniu nowych etapów strategii biznesowej - dodaje.

HP będzie odpowiadać za zarządzanie aplikacjami i infrastrukturą związaną z obsługą dziesiątków tysięcy komputerów biurowych i urządzeń mobilnych oraz procesów produkcyjnych wraz z łańcuchem dostaw GM. Usługi te obejmują:

  • wytwarzanie i utrzymanie aplikacji w obszarach projektowania, produkcji, usług biznesowych, łańcucha dostaw, systemu OnStar itd.;
  • integrację konwergentnej infrastruktury i wszystkich technologii obsługujących heterogeniczne środowisko techniczne GM;
  • zarządzanie usługami w obszarze mainframe dotyczące najważniejszych systemów biznesowych GM, w tym transakcji finansowych i łańcucha dostaw;
  • zapewnienie wsparcia dla użytkowników w przeszło 50 krajach i językach;
  • zapewnienie całkowicie zdalnego zarządzania siecią przesyłania danych, bezpieczeństwa sieci i usług wideokonferencyjnych.

- Branża motoryzacyjna jest w trakcie transformacji, a infrastruktura techniczna GM musi działać na najwyższych obrotach, aby w pełni wykorzystać szanse rynkowe — powiedział Tom Iannotti, wiceprezes i dyrektor HP Enterprise Services. — HP ma duże doświadczenie w dziedzinie zaawansowanych usług na rzecz GM. Będziemy je nadal zapewniać, aby pomóc tej firmie w realizacji celów biznesowych - dodaje.

>> Czytaj też: ACTA: antypirackie porozumienie ujawnione!

Partnerzy z HP Agility Alliance, w tym Microsoft i PricewaterhouseCoopers, dostarczą HP dodatkowe narzędzia, technologie i zasoby, które ułatwią świadczenie usług dla GM.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.