Fundusz Microsoft wspiera firmę "łapiącą" cyberprzestępców. Polska uczestniczy w budowie wielkiego teleskopu. Przegląd e-biznes 24.01.2017

24-01-2017, 10:36

W dzisiejszym przeglądzie m.in. o inwestycji Microsoft w firmę oferującą ciekawe rozwiązanie za zakresu bezpieczeństwa, co nieco o ładowarkach do urządzeń mobilnych we Wrocławiu i trochę o kierunkach rozwoju transportu.

  • Cudze chwalicie... pisałam o ładowarkach do urządzeń mobilnych testowanych w autobusach miejskich w Tokio, a tymczasem - jak pisze Czytelnik - we Wrocławiu nie od dziś ładowarki mają autobusy miejskie Solaris oraz tramwaje Pesy. Czytelnik (bardzo dziękuję za sygnał) korzystał z takich ładowarek i potwierdza, że rzeczywiście działają.
  • Microsoft Ventures (fundusz inwestycyjny Microsoft) inwestuje w izraelską firmę Illusive, tworzącą ciekawe rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa ("łapanie" przestępców). Rozwiązanie ciekawe i nieco tajemnicze - jak pisze TechCrunch, firma nie ujawnia swoich klientów, ale wśród inwestorów są m.in. Cisco i fundusz CitiBanku.
  • Rozwój samochodów autonomicznych to domena nie tylko gigantów samochodowych i technologicznych. Znana m.in. z systemów nawigacji firma TomTom (Holandia) kupiła za nieznaną cenę Autonomos - startup z Berlina, który opracowuje rozwiązania dla takich pojazdów autonomicznych (materiał prasowy TomTom).
  • Wśród głębokich rozważań o wyzwaniach dla twórców sztucznej inteligencji można znaleźć i praktyczne rozważania z punktu widzenia wymagającego użytkownika końcowego. Z czym nie radzi sobie AI, na startup.co ciekawie pisze Andy Rosic.
  • ProjectPeople rozpoczyna eliminacje do tegorocznych Global Students Entrepreneur Awards. Jest to międzynarodowy konkurs dla studentów-przedsiębiorców (w Polsce od 2013 r.). Zwycięzca może zdobyć 150 tys. dol. (materiał prasowy ProjectPeople).
  • E-commerce w Polsce wydaje się odporny na zawirowania polityczne i zapewne wzrośnie z wartości 36 mld zł w 2016 r. do 40 mld zł. w 2017 r. Główne wyzwania i trendy?Właściwie bez zmian -  m.in. kłopoty kadrowe ze specjalistami IT, rozwój m-commerce, omnichannel i dostarczanie dodatkowych wartości, np. ciekawych treści (materiał prasowy Sofort GmbH).
  • Kolejny pomysł na współdzielenie w transporcie to Furgonetka Giełda - użytkownicy dodają zlecenia, które wyceniają zarejestrowani na giełdzie przewoźnicy. Dzięki temu osoba szukająca transportu może wybrać najkorzystniejszą dla niej opcję. Podobne pomysły już działają, ale 1000 zarejestrowanych przewoźników (od września) pokazuje, że Polacy coraz chętniej korzystają z takich rozwiązań (materiał prasowy Furgonetka).
  • Oko na wszechświat, czyli gigantyczny teleskop europejski, powstaje na pustyni Atakama w Chile. Jak informuje Puls Biznesu, polski oddział firmy Sener wykona urządzenia do montażu zwierciadeł oraz elementy zabezpieczające przed uszkodzeniem (także podczas transportu).
  • Jeśli obserwujesz na Twitterze prezydenta... obserwujesz prezydenta, nie osobę. Jak pisze Gizmodo, w Ameryce zaskoczyło to wiele osób, które odkryły, że obserwują profil prezydenta Trumpa, choć wcale nie miały takiego zamiaru. Twitter poprawia i przeprasza.

Zapraszam do czytania, komentowania oraz przesyłania na adres jr@di24.pl linków do aktualnych lub ponadczasowych materiałów o e-biznesie - możliwe, że zasygnalizuję je w kolejnym przeglądzie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy