Flota służbowa - dobry sposób na inwestycję

10-09-2020, 09:57

Dzisiejszy rynek wymaga od przedsiębiorstw dynamicznego rozwoju i ciągłego parcia do przodu. Inwestycje w innowacje, wprowadzanie nowoczesnych technologii czy ułatwień i usprawnień to właściwie obowiązek każdego prężnie działającego biznesu. Skąd jednak wziąć pieniądze na te wszystkie nowości? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest oferowany leasing. Co najczęściej bierze się w leasing? Odpowiedź jest prosta.

leasing

Flota służbowa

Jak powszechnie wiadomo, pieniądz na koncie nie jest tak efektywny, jak ten, który pracuje. W co inwestować najłatwiej? Oczywiście we flotę samochodową. Wygodną metodą to umożliwiającą jest leasing na samochód. Na czym polega ten rodzaj usługi finansowej? Jest to swoista pożyczka, ale regulowana na podstawie stosunków cywilnoprawnych, a więc opisanych w Kodeksie cywilnym. Działa nie tylko przy finansowaniu samochodów, ale również innych ruchomości. Zobligowani jesteśmy do spłacania co miesiąc rat z odsetkami, jednak po zakończeniu umowy sprzęt nie przechodzi jako własność do naszych rąk, możemy go jednak wykupić za symboliczną niemal kwotę (w przypadku leasingu na samochód jest to zwykle kilkaset złotych). Niekiedy to rozwiązanie finansowe wspierane jest w postaci dotacji, tak ma to miejsce w przypadku leasingu z dofinansowaniem z EBI, czyli Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który wspiera przedsiębiorstwa unijne zatrudniające mniej niż 250 osób, także jednoosobowych działalności gospodarczych.

Zalety płynące z leasingu

Leasing opłaca się przede wszystkim ze względów podatkowych. Przedsiębiorca może bowiem znaczną jego cenę wpisać w koszty uzyskania przychodu, co w praktyce oznacza odpisanie od podatku. Leasing na samochód opłaca się również dlatego, że po jego zakończeniu możemy bez najmniejszego problemu rozpocząć nową umowę i tym samym za niewielki miesięczny koszt wciąż mieć nowe, sprawne samochody w firmie. To także podnosi prestiż działalności. Warto zainteresować się tym rozwiązaniem.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag samochodytag nolstag leasing
To warto przeczytaćfot. InFaktfot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: