Firefox: rozmowy wideo z przeglądarki, bez wcześniejszej rejestracji

14-01-2015, 11:15

Firefox Hello to komunikator w przeglądarce, który nawet nie wymaga założenia konta, by nawiązywać rozmowy. Ponadto do Firefoksa wprowadzono funkcję wygodnego udostępniania treści w serwisach społecznościowych.

Firefox Hello

Mozilla wprowadziła do przeglądarki Firefox dwie godne odnotowania nowości. Pierwszą z nich jest Firefox Hello, czyli komunikator do rozmów wideo i głosowych, który jest wbudowany w przeglądarkę. Istotną cechą tego komunikatora jest łatwość nawiązywania połączenia. Można to zrobić, nawet nie mając konta Firefox Account.

Aby nawiązać połączenie, wystarczy wcisnąć przycisk Hello, który wygląda tak: Przycisk Hello. Przeglądarka wyświetli wówczas informację z adresem rozmowy. Adres należy wysłać osobie, z którą chcemy rozmawiać. Czekając na połączenie, można swobodnie przeglądać sieć. Gdy rozmówca się połączy, ikona Hello zmieni kolor na niebieski, a użytkownik usłyszy dźwięk powiadomienia.

Co ważne, nasz rozmówca nie musi mieć Firefoksa. Może korzystać z Chrome lub Opery. 

Użytkownik może utworzyć wiele rozmów i nadać im różne nazwy. Dzięki temu można stale łączyć się ze znajomymi bez potrzeby tworzenia nowych odnośników. 

Przycisk Hello można znaleźć w menu albo na pasku narzędzi. Jeśli go tam nie ma, należy w menu wybrać opcję Dostosuj i znaleźć przycisk Hello w dodatkowych funkcjach i opcjach. Mozilla zapowiada, że w najbliższych tygodniach Firefox Hello pojawi się w prawym górnym rogu przeglądarki Firefox.

Konto Firefox Account nie jest potrzebne, ale gdy obie strony rozmowy je posiadają, mogą do siebie dzwonić bezpośrednio z przeglądarki. 

Łatwiejsze udostępnianie w Firefoksie

Firefox został też zintegrowany z usługami społecznościowymi. Dzięki temu można udostępnić link na Facebooku, Twitterze albo innym ulubionym serwisie, bez potrzeby opuszczania aktualnie przeglądanej strony. Wystarczy kliknąć ikonkę udostępniania (przedstawiającą papierowy samolocik) i wówczas pojawi się "dymek" umożliwiający stworzenie wpisu i wysłanie go. Firefox sam doda do wpisu link aktualnie przeglądanej strony. 

Firefox Share

Ta funkcja wymaga wcześniejszej aktywacji na stronie activations.mozilla.org. Obsługiwane usługi społecznościowe to m.in. Facebook, Twitter, Tumblr, LinkedIn oraz Google+.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031