Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Finisz akcji WP „Polska jest fajna”

08-10-2010, 07:50

Podczas wyprawy reporterzy Wirtualnej Polski przejechali 6 tysięcy kilometrów, zrobili ponad 500 zdjęć, opisali kilkadziesiąt tajemniczych miejsc. Przekazując relacje z niezwykłych zakątków, o których powstały legendy, starali się udowodnić, że „Polska jest fajna”.

Sonda
Lubisz podróżować?
  • Zdecydowanie tak
  • Tak, gdy mam czas
  • Nie
wyniki  komentarze

Podróżnicy Wirtualnej Polski przemierzali Polskę od 15 sierpnia do 30 września br. Tegoroczna edycja obfitowała w mniejszą liczbę zdjęć, ale reporterzy przejechali prawie dwa razy dłuższą trasę niż przed rokiem.

- Nasi reporterzy, oprócz wyznaczonych 23 punktów na trasie podróży, odwiedzili „ponadprogramowo” także kilka innych. Byli więc w jednym z najstarszych polskich miast, Sandomierzu, podziwiali Góry Świętokrzyskie, odkryli historię bajkowego zamku w Mosznej, zwiedzili Raj, najpiękniejszą jaskinię w Polsce – opowiada Paulina Wilczek z WP, koordynator projektu „Polska jest fajna”.

>> Czytaj też: Intel: Osobisty asystent wakacyjny zmieni podróże

Podróżnicy byli w miejscach okrytych swoistą tajemnicą, sprawdzali, gdzie ukryte są skarby, o których opowieści przekazywane są z pokolenia na pokolenie i ile prawdy jest w legendach. Najczęściej odwiedzanymi przez internautów relacjami z ich podróży była opowieść o wymazanym z mapy Polski Kłominie oraz najbardziej tajemniczym projekcie Hitlera – podziemnym mieście Osówka. Chętnie czytano także o nawiedzonej miejscowości Odry oraz o zdumiewającym zjawisku polskiego Trójkąta Bermudzkiego – miejscu, w którym łatwo zabłądzić, lecz niezwykle trudno odnaleźć drogę powrotną.

Szlak reporterów WP
fot. - Szlak reporterów WP
- Mnie najbardziej podobały się okolice Kaszub. Malownicza miejscowość Węsiory, tajemnica kamiennych kręgów i mnóstwo legend opowiedzianych przez mieszkańców. Drugim miejscem, które mnie pozytywnie zaskoczyło, była Białowieża. Nie wiedziałam, że będzie tam tyle atrakcji. Jeszcze jedna kwestia; pochodzę z nizinnych terenów i okazało się, że zdobywanie nawet niewielkich, śliskich i zamglonych gór sprawia mi duży problem. Na pewno była to przygoda życia – mówi reporterka WP Agata Gryska.

>> Czytaj też: Płatność kartą chroni przed upadłością biura podróży?

- Mnie od zawsze pasjonowała historia związana z okresem II Wojny Światowej. Była to dla mnie jedyna w swoim rodzaju okazja, by w tak krótkim czasie odwiedzić Międzyrzecki Rejon Umocniony, Wilczy Szaniec w Gierłoży i zachowane w świetnym stanie bunkry w Mamerkach. Dla mnie to dopiero preludium do odkrywania kolejnych ciekawych miejsc naszego kraju, bo… Polska jest fajna – tłumaczy Radosław Sałaciński, drugi członek ekipy PJF.

Projektowi patronowały Radio Plus oraz National Geographic Traveler. Więcej o podróżach WP na stronie: polskajestfajna.wp.pl« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031