Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Filmowanie dronem - spojrzenie na świat z innej perspektywy

05-05-2022, 15:52

Filmy kręcone za pomocą drona pozwalają na uzyskanie niezwykłych ujęć, jakich nie osiągniemy przy zastosowaniu tradycyjnej kamery. Filmowanie z wysoka umożliwia spojrzenie na świat z całkiem innej perspektywy, a zapisane nagrania są cenną pamiątką najważniejszych chwil i dokumentacją niezbędną w wielu sytuacjach.

Filmy kręcone za pomocą drona pozwalają na uzyskanie niezwykłych ujęć, jakich nie osiągniemy przy zastosowaniu tradycyjnej kamery. Filmowanie z wysoka umożliwia spojrzenie na świat z całkiem innej perspektywy, a zapisane nagrania są cenną pamiątką najważniejszych chwil i dokumentacją niezbędną w wielu sytuacjach. Na rynku istnieje wiele firm oferujących taką usługę, dedykowaną nowożeńcom, przedsiębiorcom, reklamodawcom czy muzykom. Gdzie znajdą zastosowanie filmy z drona?

Filmowanie dronem - spojrzenie na świat z innej perspektywy

Filmowanie dronem – doskonała jakość niepowtarzalnych ujęć

Nowoczesne drony wykorzystywane przez specjalistów gwarantują najwyższą jakość otrzymanych ujęć, umożliwiając nagrywanie filmów i wykonywanie zdjęć niemal z każdej perspektywy. Są w stanie zawisnąć w wybranym miejscu na dowolnej wysokości, zapisując ciekawe kadry z lotu ptaka. Dzięki zastosowaniu tej technologii możliwe jest przygotowanie nagrań z miejsc, które do tej pory były wyjątkowo trudno dostępne. Ważną zaletą jest także zminimalizowany poziom hałasu generowany przez drona, który nie zagłuszy uroczystej imprezy czy rejestracji teledysku. Uzyskane w ten sposób materiały mogą stanowić część uzupełniającą filmy lub kompleksową realizację, przeznaczone do celów pamiątkowych, reklamowych czy dokumentacyjnych. Filmowanie z drona jest szczególnie często zamawiane przez młode pary lub gości weselnych, muzyków tworzących teledyski czy przedsiębiorców zainteresowanych przygotowaniem nietuzinkowej reklamy. Znajdzie ono zastosowanie także jako sposób inspekcji lotniczej wybranych obiektów i terenów czy wykonanie dokumentacji różnego rodzaju imprez.

Weselne nagrania z drona

Filmy z drona są coraz częściej używane jako element reportaży ślubnych. Taka usługa jest chętnie zamawiana zarówno przez parę młodą, jak i gości chcących sprawić nowożeńcom niebanalny prezent. Wykonane z wysoka ujęcia są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych, sztampowych nagrań. Realizacje mogą przedstawiać gości wiwatujących przed kościołem czy urzędem stanu cywilnego, przejazd barwnego weselnego konwoju czy też plenerową sesję ślubną, uzupełnioną odpowiednim muzycznym tłem.

Nowoczesne teledyski z użyciem drona

Filmowanie za pomocą drona cieszy się coraz większą popularnością wśród twórców teledysków. Może ono obejmować dokumentację koncertów na żywo lub ujęcia wykonane na przygotowanym wcześniej planie. Takie nietypowe nagrania obfitujące w dynamiczne kadry z trudno dostępnej perspektywy są cennym uzupełnieniem wideoklipów, skutecznie zwiększającym ich atrakcyjność i przyciągającym olbrzymie rzesze zachwyconych widzów.

Reklama kręcona z lotu ptaka

Filmowanie dronem wykorzystywane w trakcie kręcenia reklam pozwala na stworzenie nowatorskich filmów, które są skuteczną formą zainteresowania potencjalnych klientów. Taki rodzaj promocji jest obecnie chętnie stosowany przez biura nieruchomości, umożliwiając ciekawe zaprezentowanie walorów oferowanej nieruchomości. To doskonały sposób na promowanie hoteli i ośrodków wypoczynkowych, wykonanie spotów reklamujących miasta czy wybrane regiony, a także ukazanie walorów przedsiębiorstwa i jego działalności.Ostatnie artykuły:
fot. Banqup

« Lipiec 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031