Farkie: pobierze i skonwertuje filmy YouTube

27-05-2009, 12:53

Pobieranie na dysk teoretycznie niedostępnych zasobów z YouTube, MySpace oraz innych multimediów - to zadanie nowego, darmowego internetowego narzędzia Farkie. Można za jego pomocą ściągać ze stron internetowych nie tylko muzykę i filmy, ale również skrypty, obrazki, aplikacje, gry, animacje flash czy arkusze stylów.

Serwisów o podobnych funkcjach jest w sieci bardzo dużo, jednak Farkie wyróżnia po pierwsze przejrzysty interfejs użytkownika, a po drugie możliwość automatycznej konwersji filmów z YouTube do wielu formatów wideo - avi, wmv, flv, mov, jak również pobrania samej ścieżki dźwiękowej w formacie mp3 lub wav.

Farkie
fot. - Farkie
Farkie występuje w dwóch postaciach. Pierwsza z nich to strona internetowa Wystarczy wprowadzić do odpowiedniego formularza adres witryny, z której chcemy pobrać materiał, kliknąć przycisk "Download", wybrać pożądany format pliku, odczekać chwilę i gotowe!

Twórcy Farkie udostępnili także wtyczkę do Firefoksa. Umieszcza ona w przeglądarce odpowiedni pasek narzędziowy do wprowadzania adresów do materiałów, które chcemy pobrać na dysk komputera.

Farkie a legalność

Problemem, jaki mogą napotkać twórcy Farkie, jest wątpliwa legalność funkcjonalności oferowanej przez ich stronę - zauważa Robin Wauters z TechCrunch. Google stara się walczyć z serwisami umożliwiającymi pobieranie plików wideo umieszczonych na YouTube, zwłaszcza teraz, gdy przy współpracy z kilkoma partnerami testuje swój własny mechanizm pobierania filmów. Wspólnik YouTube, który umieści film na stronie, będzie mógł udostępnić go do ściągnięcia za darmo lub za odpowiednią opłatą.

Dodatkowo YouTube nawiązało współpracę z Universal Music Group oraz kilkoma innymi firmami z przemysłu rozrywkowego. Współpraca ma na celu sukcesywne umieszczanie na portalu pełnometrażowych filmów i seriali. W związku z tym YouTube musi zadbać o interesy swoich wspólników, między innymi poprzez walkę z serwisami typu Farkie czy File2HD.


Źródło: Farkie, TechCrunch
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag YouTubetag MySpacetag File2HDtag Farkie
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031