Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Facebook udostępni rozmowy wideo również dla iOS i Androida?

10-08-2011, 09:45

Wskazywać na to może rozwiązanie zaimplementowane w udostępnionej niedawno mobilnej aplikacji serwisu.

Na początku tygodnia Facebook zaprezentował nowości związane z bezpieczeństwem w swojej mobilnej aplikacji. Deweloperzy witryny nie ukrywają jednak planów dotyczących również przyszłych rozwiązań.

>>Czytaj także: Facebook będzie automatycznie linkował do stron

Sonda
Steve Jobs był najlepszym CEO ostatnich stu lat?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Zespół społecznościowego giganta udostępnił niedawno narzędzie Facebook Messenger, które pozwala na wysyłanie wiadomości oraz zdjęć do innych użytkowników serwisu z poziomu urządzenia przenośnego. Jak się okazuje, ciekawscy internauci dostrzegli w programie również zapowiedź przyszłych funkcji.

Serwis 9TO5Mac poinformował o grafikach w programie, które ewidentnie wykorzystywane będą w funkcji związanej z wideorozmowami. Inne witryny potwierdzają, że podobne obrazy można znaleźć także w narzędziu udostępnionym dla Androida. Facebook na razie nie skomentował tych rewelacji, jednak programiści usługi znani są z nieukrywania swoich przyszłych planów.

Jakiś czas temu w aplikacji Facebooka dla iOS znaleźć można było całe narzędzie przeznaczone dla iPada. Choć użytkownicy chwalili całość za wygodę, firma szybko zablokowała udostępniony przypadkiem program. 

Grafiki związane z wideorozmowami
fot. - Grafiki związane z wideorozmowami
Możliwa implementacja rozmów wideo w mobilnym Facebooku to z pewnością dobra informacja, która pokrywa się dodatkowo z niedawnymi premierami firmy. W ubiegłym miesiącu społecznościowy gigant zaprezentował funkcję rozmów wideo w serwisie z wykorzystaniem technologii Skype'a.

>>Czytaj także: Zaproś znajomych do Google+ wysyłając link« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031