Facebook też ma swój dodatek dla przeglądarki Chrome

01-09-2011, 16:30

Dzięki rozszerzeniom dla przeglądarki Google Chrome można łatwo dzielić się ulubionymi treściami w najpopularniejszych serwisach społecznościowych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Niedawno wspominaliśmy o udostępnionym oficjalnie przez Google'a dodatku dla przeglądarki Chrome, który pozwala na "plusowanie" dowolnych witryn w sieci. Okazuje się, że Facebook nie jest pod tym względem gorszy.

>>Czytaj także: Google odświeżyło swoją usługę blogową

Sonda
Korzystasz z rozszerzeń dla przeglądarki?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jeden z deweloperów społecznościowego giganta poinformował naszą redakcję o dodatku "Facebook Like Button" dla przeglądarki od Google'a. Dzięki rozszerzeniu możemy łatwo oznaczać dowolne strony znanym z Facebooka "Lubię to", nawet gdy ich właściciele nie pokuszą się o wstawienie na swojej witrynie odpowiedniego kodu.

Instalacja rozszerzenia jest jednoznaczna z akceptacją polityki prywatności oraz zasad użytkowania Facebooka. Podobnie jak w przypadku dodatku Google'a, rozszerzenie wysyła do społecznościowego giganta informacje o każdej z przeglądanych przez nas stron, jednak zapewnia jednocześnie, że składowane w ten sposób informacje są anonimowe.

Zarówno dodatek Google'a, jak i Facebooka można uznać za nie najlepszy dla przesadnych fanów ochrony prywatności. Obie firmy jednak bardzo ostrożnie podchodzą do wykorzystywania tego typu informacji. Witryna Zuckerberga w związku z licznymi nieprzyjemnościami w przeszłości z pewnością dwa razy zastanowi się, zanim sięgnie po nowe informacje pozostawiane przez użytkowników, natomiast podobne zarzuty pod kątem Google+ również mogłyby zaszkodzić młodej witrynie.

>>Czytaj także: Google pozwala na skorzystanie z Gmaila, Kalendarza i Dokumentów bez internetu


Źródło: Chrome Web Store


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.