Facebook przechowuje zdjęcia, nawet po usunięciu ich ze strony

07-02-2012, 13:00

Nawet trzy lata po usunięciu zdjęć z Facebooka, mogą one być przechowywane na serwerach firmy - poinformował serwis "Ars Technica". "Skasowane" w ten sposób materiały są nawet dostępne dla internautów.

Jak w rozmowie z Ars Technica przyznają przedstawiciele Facebooka, starsze systemy zarządzania wysyłaną do serwisu treścią "nie zawsze usuwają ją z serwerów w rozsądnym czasie, nawet jeśli natychmiast znika z witryny".

Czytaj także: Facebook przechowuje nawet te dane, które usuniesz

O tym, że Facebook nie kasuje niektórych treści głośno było ubiegłego lata. Co więcej, społecznościowy gigant może udostępniać niezwykle szczegółowe dane na nasz temat organom ścigania, w tym nawet listę wydarzeń, na które zostaliśmy zaproszeni czy "szturchnięć" otrzymanych od nieznajomych internautów.

Przedstawiciele witryny Marka Zuckerberga zapewniają, że obecnie wdrażany jest już nowy system, który będzie radził sobie z kasowaniem zdjęć znacznie szybciej. Problem jest o tyle poważny, że nawet po "usunięciu" zdjęcia z wykorzystaniem narzędzi dostępnych w witrynie, wciąż mają do niego dostęp osoby, które wcześniej skopiowały odpowiedni link.

Zdaniem pracowników Facebooka obecnie jedynie niewielka część starszych zdjęć, które zostały usunięte z witryny, wciąż jest dostępna do ściągnięcia. W ciągu kolejnych dwóch miesięcy społecznościowy gigant ma zakończyć implementację rozwiązania, które ma dać pewność, że zdjęcia użytkowników będą kasowane po 45 dniach od ich ukrycia w witrynie.

Czytaj także: Urządzenia mobilne to przyszłość Facebooka


Źródło: Wikipedia
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031