Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Zmiany organizacyjne w największym serwisie społecznościowym - aby zabezpieczyć długoterminowe plany firmy podzielono udziałowców na dwie kategorie.

Liczący przeszło 300 milionów użytkowników serwis społecznościowy Facebook zmienił strukturę swoich akcjonariuszy. Podzielił ich na dwie kategorie, dając im różne prawa. Ma to na celu zabezpieczenie długoterminowych celów firmy. Pojawiły się bowiem obawy, że część akcjonariuszy zechce osiągnąć doraźne korzyści kosztem przyszłych. Podobny krok kilka lat temu wykonało także Google.

Analitycy nie są zaskoczeni działaniami firmy, która pod wieloma względami podąża ścieżką wyznaczoną przez Google. Podział akcjonariuszy ma uwolnić Facebooka od bieżących nacisków i pozwolić mu skupić się na realizacji planów w dłuższej perspektywie czasowej. Ben Schachter z Broadpoint AmTech dodał ponadto, że bez tej decyzji większość udziałowców firmy mogłaby zacząć podejmować decyzje, które nie leżałyby w najlepszym interesie serwisu i jego głównych właścicieli - podała agencja Reuters.

Przypomnijmy, że udziałowcami serwisu są m.in. rosyjska firma Digital Sky Technologies (DST) oraz Microsoft. Ta pierwsza skupuje akcje na giełdzie oraz od obecnych pracowników firmy. Ma już około 3,5 procent udziałów w Facebooku.

Larry Yu, rzecznik prasowy serwisu, poinformował także, że w najbliższym czasie nie jest planowane wprowadzenie Facebooka na giełdę papierów wartościowych w Nowym Jorku.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:

fot. Samsung



fot. HONOR








fot. Freepik


Tematy pokrewne:  

tag serwisy społecznościowetag giełdatag Facebook