Facebook nie chce byś go unikał z powodu byłej (byłego). Będzie narzędzie dla zrywających

20-11-2015, 08:51

Zerwania się zdarzają, ale Facebook nie chce by to wpłynęło na Twój związek z nim. Dlatego serwis wprowadza narzędzia ograniczające widoczność treści od byłej czy byłego, bez konieczności usuwania jej lub jego ze znajomych.

Trwająca od dawna popularność Facebooka sprawiła, że jak żaden inny serwis musi się on dostosować do różnych sytuacji życiowych, takich jak śmierć lub posiadanie nietypowej płci. Teraz Facebook znów chce się dostosować i wprowadza narzędzie stworzone z myślą o osobach zrywających swój związek. 

Facebook zaproponuje pewne udogodnienia osobom zmieniającym status związku na Facebooku. Będzie można ograniczyć widoczność treści związanych z byłym partnerem (partnerką) bez potrzeby usuwania go ze znajomych (no wiecie... głupio tak usuwać, ktoś by jeszcze pomyślał, że to ze złości).

Jego lub jej posty nie będą się wyświetlać, a nazwisko nie będzie sugerowane w czasie wysyłania wiadomości lub tagowania zdjęć. 

Facebook

Co więcej, można ograniczyć liczbę zdjęć, i wpisów wyświetlanych byłemu partnerowi lub byłej partnerce. Można też ustawić widoczność wcześniej publikowanych postów i "odtagować" się z postów z tą osobą. 

Facebook - zrywanie

Te narzędzia do zrywania będą testowane w USA, najpierw w ramach usługi mobilnej. Później firma podejmie decyzję o jej dalszym udostępnianiu. Narzędzia dla zrywających będą opcjonalne, dostępne przez centrum pomocy. Facebook mówi, że jego celem jest udzielenie pomocy w trudnych momentach życia. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy - Facebook nie chce, byś go unikał/unikała z powodu byłej partnerki lub partnera.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031