Ewa Farna poprowadzi talk-show w internecie o bezpieczeństwie dla nastolatków

11-03-2011, 21:07

„W Sieci.TV” – Fundacja Dzieci Niczyje oraz firma Microsoft uruchamiają nowatorski projekt edukacyjny z udziałem Ewy Farnej. Akcja jest poświęcona bezpieczeństwu nastolatków w internecie.

Z jakimi problemami związanymi z aktywnością online borykają się młodzi ludzie? Jaki ma to wpływ na ich życie? Gdzie szukać pomocy w trudnej sytuacji wiążącej się z internetem? O tych problemach rozmawia ze swoimi gośćmi piosenkarka Ewa Farna w talk-show „W Sieci.TV”.

>> Czytaj też: Opera na Maka nie dla dzieci?

Sonda
Czy telewizja internetowa dotrze do nastolatków?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Talk-show „W Sieci.TV” przygotowany został przez Fundację Dzieci Niczyje oraz firmę Microsoft pod patronatem Komendy Głównej Policji. Jest podstawą zajęć edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu online, adresowanych do uczniów klas II i III szkół gimnazjalnych oraz I i II szkół ponadgimnazjalnych. To kolejna propozycja edukacyjna wypracowana w ramach programu Komisji Europejskiej Saferinternet.pl.

- Nastolatki mają niezwykle wysokie wymagania, jeżeli chodzi o edukację związaną z nowymi mediami. Uznaliśmy, że poprzez atrakcyjną formę przekazu i ciekawy scenariusz zajęć łatwiej będzie zatrzymać uwagę młodych internautów na kwestiach związanych z bezpieczeństwem online. Stąd pomysł na zaproszenie do współpracy Ewy Farnej i stylistyczne nawiązanie do programów telewizyjnych popularnych wśród młodzieży – mówi Łukasz Wojtasik z Fundacji Dzieci Niczyje.

Telewizja internetowa W Sieci.TV
fot. - Telewizja internetowa W Sieci.TV
Program koncentruje się na problemach przemocy rówieśniczej, ochronie prywatności oraz zjawisku uwodzenia w sieci. Oprócz Ewy Farnej w projekcie wzięli udział m.in. Krzysztof Hołowczyc, Patricia Kazadi, Jan Mela, Robert Korzeniowski, Magdalena Wójcik oraz zespoły Plastik i Mamma Selita.

>> Czytaj też: 95% dzieci zetknęło się z pornografią online

Materiały edukacyjne, na podstawie których nauczyciele mogą przeprowadzić zajęcia lekcyjne „W Sieci”, dostępne są w wersji elektronicznej na prowadzonym przez Fundację Dzieci Niczyje serwisie www.dzieckowsieci.pl. Wszystkie filmy dostępne są również na adresowanej do młodzieży stronie www.wsieci.tv


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy