Europejscy regulatorzy chcą więcej danych od Google'a

12-12-2011, 17:16

Przejęcie Motoroli Mobility przez Google'a stanęło na moment pod znakiem zapytania. Europejscy regulatorzy zażądali od wyszukiwarkowego giganta większej ilości danych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak dowiedział się serwis Bloomberg, regulatorzy z Unii Europejskiej musieli wstrzymać prace dotyczące procedury przejęcia przez Google'a firmy Motorola Mobility. Wyszukiwarkowy gigant zapewnia, że to nic nadzwyczajnego.

Czytaj także: Google ułatwia wyszukiwanie filmów

Powodem wstrzymania prac regulatorów miał być brak "pewnych dokumentów, które są kluczowe w ocenie transakcji". Amelia Torres z Komisji Europejskiej poinformowała, że procedura została wstrzymana na początku ubiegłego tygodnia.

Jak powiedział Al Verney z Google'a w rozmowie z Bloombergiem, jest to "rutynowy" proces. Jesteśmy przekonani, że komisja uzna, iż ta transakcja jest dobra dla konkurencyjności rynku i będziemy mogli bliżej współpracować z Motorolą, gdy nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony - powiedział Verney.

Google planuje zakończyć rekordowe przejęcie już w 2012 roku, jednak wcześniej zgodę na to muszą wyrazić regulatorzy rynków z Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Azji. O planach transakcji poinformowano po raz pierwszy w sierpniu tego roku, a nowy nabytek wyszukiwarkowego giganta ma kosztować ponad 12,5 miliarda dolarów.

Czytaj także: Google+ wkrótce ułatwi tagowanie zdjęć


Źródło: UE, Bloomberg


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.