Energooszczędne Wi-Fi pozwoli wydłużyć czas pracy na baterii

03-07-2011, 12:03

System o nazwie SleepWell ma pozwolić na dłuższą pracę bez ładowania smartfonom oraz komputerom przenośnym korzystającym z Wi-Fi.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Sieci Wi-Fi są już na tyle powszechne, że jakiś czas temu Google również postanowiło zbierać związane z nimi informacje do celów usług StreetView. Choć dla wyszukiwarkowego giganta proceder przechwytywania treści z niezabezpieczonych sieci okazał się niezbyt korzystny, w najbliższych latach z pewnością jeszcze łatwiej będzie można odnaleźć zasięg Wi-Fi.

>>Czytaj także: Lublin: Darmowe Wi-Fi w trolejbusie

Sonda
Korzystasz z Wi-Fi?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Justin Manweiler z Uniwersytetu Duke'a stworzył rozwiązanie pozwalające w niektórych warunkach wydłużyć czas pracy elektronicznych gadżetów na baterii nawet o 100 procent.

Warto wyjaśnić, że pobór energii przez urządzenia jest o wiele większy, gdy z jednej sieci Wi-Fi korzysta w tym samym czasie kilka sprzętów. W takim wypadku każdy z nich musi oczekiwać na swoją porcję pakietów, nawet w czasie, gdy żadne nie są do niego przesyłane.

Rozwiązanie SleepWell stworzone przez Manweilera w dużym uproszczeniu ma umożliwić przełączanie urządzeń w stan "uśpienia", gdy aktywne jest przesyłanie plików do innego w tej samej sieci. Na razie nie ujawniono szczegółowych informacji na temat tego, jak rozwiązanie wpływa na samą szybkość pobierania i wysyłania pakietów, jednak biorąc pod uwagę dużą oszczędność baterii, SleepWell ma spore szanse na zawitanie w nowych urządzeniach.

>>Czytaj takze: USA: Można skarżyć firmę Google za pobieranie danych z sieci Wi-Fi


Źródło: Duke University


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.