Ekspert do twoich usług - bezpłatne konsultacje dotyczące wdrażania platform B2B w ramach PO IG

PATRONAT MEDIALNY 29-06-2012, 14:36

Jesteś mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą? Współpracujesz z innymi firmami? To może być ostatnia szansa, by przenieść Wasze działania biznesowe do sieci przy wsparciu unijnych środków. Przed ostatnim w tym roku jesiennym naborem na Działanie 8.2 PO IG, skorzystaj z darmowych konsultacji ze specjalistami!

To nie będą wykłady czy seminaria. Nie będzie ani słuchaczy, ani prelegentów. Idea konsultacji to spotkania w cztery oczy ze specjalistami Akademii Empathy oraz firmy Semper Omni, którzy na co dzień zajmują się projektami objętymi dofinansowaniem w ramach Działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B”. Spotkania organizowane będą w dwóch turach. Pierwsza tura potrwa od 23 do 26 lipca i obejmie 4 miasta – Kraków, Wrocław, Łódź oraz Warszawę. Kto się nie załapie, będzie mógł skorzystać z rad ekspertów w drugiej turze miesiąc później – 22 sierpnia jeszcze raz w Krakowie oraz 23 sierpnia w stolicy.

– Dzięki indywidualnym rozmowom będziemy mogli podyskutować o konkretnych możliwościach dla danej firmy. Zarówno w obszarze pozyskania dofinansowania (eksperci z firmy Sempre Omni), jak i kwestii biznesowo-technicznych oraz korzyści wynikających z wdrożenia platformy B2B – wyjaśnia Sebastian Błaszkiewicz, Dyrektor Handlowy Empathy – Internet Software House. Patronat medialny nad akcją objęli: Magazyn Proseed, e-biznes.pl, Dziennik Internautów, twoja-firma.pl, e-commerce.edu.pl.

Wystarczy rejestracja!

Aby usiąść z ekspertami przy jednym stole, zadać pytania i spróbować znaleźć odpowiednią strategię działania dla Twojego biznesu, wystarczy zarejestrować się przez formularz na stronie www.akademiaempathy.pl i pojawić się na spotkaniu o ustalonej porze. Jeżeli nie pasują Ci podane terminy bądź miasta, prosimy podać w formularzu rejestracyjnym odpowiadające miasto wojewódzkie oraz proponowany termin. Kolejne spotkania odbędą się w przypadku zebrania wystarczającej ilości zainteresowanych. Ważne, by jeszcze przed konsultacjami dokładnie przeanalizować formalne kwestie związane z dotacjami w ramach Działania 8.2 i zobaczyć, kto realnie ma szansę na unijną kasę.

Profil beneficjenta

Warunków do otrzymania dotacji jest co najmniej kilka. Po pierwsze, na pieniądze z Brukseli liczyć mogą jedynie przedsiębiorcy z sektora MSP. Chodzi zatem o firmy, które nie zatrudniają więcej niż 250 osób na pełnych etatach, osiągając roczny obrót nieprzekraczający 50 mln EUR bądź całkowity bilans roczny nieprzekraczający 43 mln EUR. Aby spełnić kryteria konkursu, należy także wykazać, że przygotowany projekt będzie realizował procesy biznesowe z zakresu Business to Business. W praktyce oznacza to, iż przedsiębiorcy ci muszą na co dzień współpracować z dwoma lub większą ilością partnerów biznesowych i chcą te wspólne działania zinformatyzować. Pod hasłem „partnerów biznesowych” kryją się na przykład pośrednicy, dostawcy czy dystrybutorzy twojej firmy. Co istotne, wspólne działania muszą być potwierdzone zawartymi umowami.

Profil projektu

Standardowy projekt 8.2 zakłada stworzenie nowych lub integrację istniejących systemów informatycznych przedsiębiorstw, które mają umożliwić automatyzację wymiany informacji pomiędzy systemami informatycznymi współpracujących firm. W obu przypadkach realizacja nie może potrwać dłużej niż 24 miesiące. Ważne też, że dofinansowanie projektu zgłoszonego w ramach Działania 8.2 musi mieścić się w granicach od 20 tys. do 2 mln zł, przy czym maksymalny udział środków UE w kwocie dofinansowania nie może być większy niż 85 proc. Pieniądze można przeznaczyć na:

  • zakup środków trwałych, sprzętu elektronicznego,
  • zakup wartości niematerialnych i prawnych, licencji, know-how,
  • zakup analiz, usług doradczych i eksperckich,
  • zakup szkoleń.

Plusy z tego typu rozwiązań informatycznych są długofalowe. Odpowiednio zaprojektowane oraz wdrożone platformy są w stanie bardzo znacząco i mierzalnie poprawić funkcjonowanie firmy. Jeden z naszych klientów po wdrożeniu platformy B2B w ponad 70% przeniósł proces przyjmowania zamówień do obszaru online. Nie trzeba chyba tłumaczyć, jak duże daje to oszczędności po stronie zasobów w firmie – przekonuje ekspert Empathy.

Dotacje unijne PO IG 8.2Podręcznik „Dotacje unijne PO IG 8.2” do wzięcia!

Jeśli interesują Cię formalności związane z dofinansowaniami unijnymi czy leasingiem oprogramowania, zamów bezpłatne specjalne wydanie Magazynu Imagine – Podręcznik „Dotacje unijne PO IG 8.2” który ukaże się już 23 lipca. W środku m.in. mapa drogowa, która w prosty sposób pomoże odpowiedzieć Ci na pytanie, czy masz szansę na dotacje! Aby otrzymać magazyn, wystarczy wysłać swoje dane adresowe na adres redakcja@empathy.pl (podręcznik dostępny do wyczerpania nakładu). Ostatnia w tym roku, a być może ostatnia w ogóle, runda naboru wniosków do Działania 8.2 rozpoczyna się 1 października. Do rozdysponowania jest w sumie prawie 390 mln zł. Warto o nie zawalczyć!

Program konsultacji

I tura:

23 lipca 2012 Kraków, Orlich Gniazd 39 (Biuro Empathy Internet Software House)

24 lipca 2012 Wrocław, Plac Solny 15 (Idea Place)

25 lipca 2012 Łódź, Tynieckiego 20/40 (Coworking Łódź)

26 lipca 2012 Warszawa, Złota 59 (InOffice, w budynku biurowym Lumen będącym częścią wielofunkcyjnego kompleksu Złote Tarasy)

II tura:

22 sierpnia 2012 Kraków, Orlich Gniazd 39 (Biuro Empathy Internet Software House)

23 sierpnia 2012 Warszawa, Złota 59 (InOffice, w budynku biurowym Lumen będącym częścią wielofunkcyjnego kompleksu Złote Tarasy)


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy