Edycja zdjęć w serwisie Flickr

05-12-2007, 12:45

Do popularnego serwisu fotograficznego Flickr została dodana aplikacja firmy Picnik pozwalająca na edycję zdjęć.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Zapowiedź wyposażenia Flickr w program graficzny od Picnik padła już w październiku br, ale dopiero od dziś użytkownicy mogą edytować zdjęcia po wgraniu je na serwery serwisu.

Dostęp do oprogramowania Picnik uzyskujemy klikając na opcję Edit Photo, które jest dostępna na pasku narzędzi umieszczonym nad oglądanym zdjęciem (musimy być oczywiście zalogowani na swoje konto).

Po wybraniu tej opcji zostaniemy poinformowani, że będziemy korzystać z oprogramowania Picnik. Sama aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Posiada dwie karty: Edit oraz Create. W karcie Edit mamy dostęp do takich narzędzi jak: skalowanie, kadrowanie, obracanie, kolory, redukcja czerwonych oczu itp.

Picnik na FlickrKorzystając z narzędzi dostępnych na drugiej karcie (Create) możemy dodać do zdjęcia efekty (np. sepia, b&w, szkic ołówkowy, zmiękczanie), tekst, kształty i ramki. Mogą one posłużyć np. do stworzenia świątecznej e-kartki. Na zakończenie pracy wystarczy wcisnąć przycisk Save dostępny w prawym, górnym rogu ekranu (jeśli oczywiście zależy nam na zachowaniu zmienionej fotografii).

Nowe narzędzie raczej nie zadowoli zawodowców, ale może spodobać się amatorom. Podobne narzędzia zostały już udostępnione w konkurencyjnych serwisach takich jak Picasa, Snapfish oraz Kodak Gallery.

W ocenie analityków zapotrzebowanie na tego typu funkcjonalności rośnie wraz z rosnącą liczbą osób, które wykonują zdjęcia telefonami komórkowymi czy aparatami cyfrowymi i chcą je szybko publikować. Ponadto narzędzia tego typu zmieniają nieco charakter serwisu. Może on być już nie tylko miejscem na kopie zapasowe zdjęć, ale również stanowić osobną kolekcję ukończonych fotografii, których nie ma nigdzie indziej.

Źródło: Picnik, CNET


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać






Tematy pokrewne:  

tag zdjęciatag Picniktag obróbka zdjęćtag Flickr
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.