eBay będzie lepiej chronił słonie

21-10-2008, 20:02

Wyroby z kości słoniowej powinny prawie całkowicie zniknąć z aukcji w serwisie eBay. Firma zaostrzyła bowiem zasady handlowania. Jakie będą efekty tych działań, dowiemy się w przyszłym roku.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Od 1 stycznia 2009 roku eBay zaostrza zasady dotyczące handlowania towarami zrobionymi z kości słoniowej. Mimo że zakaz handlu tego typu wyrobami został wprowadzony już w zeszłym roku, nie zaprzestano ich sprzedaży, co stało się przedmiotem troski firmy. Teraz eBay chce aktywniej włączyć się w ochronę słoni azjatyckich i afrykańskich, w dużej części zagrożonych wyginięciem - podaje agencja AP.

Od nowego roku z zasady handel towarami wyprodukowanymi z kości słoniowej bądź zawierającymi elementy z niej wykonane będzie zakazany. Wyjątek stanowić będą te dobra, które zawierają niewielką ilość kości słoniowej, które dodatkowo zostały wyprodukowane przed 1900 rokiem. Pozostałe, niezależnie od ich wieku i ilości kości słoniowej nie będą mogły być wystawiane na aukcje. Dotyczyć do będzie m.in. zestawów do gry w szachy czy biżuterii.

eBay przypomniał, że aktywnie współpracuje tak z krajowymi, jak i międzynarodowymi organizacjami walczącymi z handlem wyrobami z kości słoniowej. Teresa Telecky z Humane Society International powiedziała, że postawa firmy jest godna pochwały i powinna stać się przykładem dla innych.

Firma podjęła taką decyzję, czując odpowiedzialność, jaka na niej spoczywa z racji swojego globalnego charakteru i możliwości oddziaływania. Handel towarami z kości słoniowej jest zakazany prawie na całym świecie dzięki zawartym traktatom i prawu krajowemu. Mimo to eBay Inc. postanowiło włączyć się w globalne działania na rzecz ratowania gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem - czytamy na blogu eBay.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag kość słoniowatag eBay
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.