(akt.) e-Zapachy.pl: Akt oskarżenia i nowe postępowanie

08-07-2009, 13:28

Prokuratura zakończyła postępowanie przeciwko Piotrowi S., właścicielowi sklepu e-Zapachy.pl. Przygotowano akt oskarżenia. Z ustaleń Dziennika Internautów wynika, że właściciel sklepu zwrócił pieniądze niektórym ze swoich klientów, ale zawiadomienia o przestępstwie składają kolejne osoby. Nie przeszkodziło to Piotrowi S. w otworzeniu nowego sklepu.

O sklepie e-Zapachy.pl pisaliśmy w styczniu bieżącego roku. Na pierwszy rzut oka sklep nie wyglądał podejrzanie. Nie zrezalizował on jednak zamówień opłaconych przelewem, niepokojący był też całkowity brak kontaktu ze sklepem. Sprawa trafiła do Policji, a ta rozpoczęła poszukiwania właściciela sklepu.

Po opisaniu sklepu na łamach DI dostaliśmy informacje od jednej z Czytelniczek, że pieniądze zostały jej zwrócone. Na skrzynki e-mail osób, które zamówiły perfumy, trafiły przeprosiny i informacja o możliwym do uzyskania zwrocie. Mogło się wydawać, że to koniec całej sprawy. Z listów jakie dostaliśmy od Czytelników w ostatnim czasie wynika jednak, że niektóre z oszukanych osób nadal nie odzyskały swoich pieniędzy.

Jeden z Czytelników poinformował redakcję DI, że właściciel sklepu chce umorzenia sprawy poprzez zwrot pieniędzy, ale...

- Zwrotu dokona tylko tym poszkodowanym, którzy zgłosili sprawę na Policji. Niestety (jestem jednym z oszukanych) tych osób jest tylko ok. 15, a de facto oszukanych wg naszych (zrzeszonych na www.oszukani.foreo.pl) rachunków mogą być setki i na dziesiątki tysięcy złotych. Pozostałym pozostanie wyłącznie dochodzenie na drodze sprawy cywilnej i wątpliwe skutki tego przy dodatkowych kosztach – pisze Czytelnik.

Postępowanie w sprawie sklepu e-Zapachy.pl prowadziła Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Południe. Jej rzeczniczka Renata Mazur w liście dla Dziennika Internautów przekazała następującą informację:

Uprzejmie informuję, iż postępowanie zostało zakończone skierowaniem przeciwko Piotrowi S. aktu oskarżenia. Piotrowi S. zarzucono 18 czynów z art. 286 § 1 kk, czyli oszustwa. Samo naprawienia szkody zgodnie z art. 53 § 2 kk ma jedynie wpływ na wymiar orzeczonej kary, jednak nie unicestwia bytu przestępstwa.

W chwili obecnej nie można określić liczby pokrzywdzonych, albowiem zawiadomienia składają kolejne osoby i aktualnie toczy się kolejne postępowanie o sygn. 5 Ds. 932/09.

Sprawa nie jest więc zamknięta i jak widać, samo zwrócenie pieniędzy wybranym osobom nie wystarczy. Oszukani z pewnością powinni zgłosić się na policję lub do prokuratury, jeśli jeszcze tego nie zrobili.

AKTUALIZACJA

Radio RMF podaje, że właściciel sklepu e-Zapachy.pl otworzył nowy sklep pod adresem www.perfumeria1.pl. Siedziba sklepu znajduje się w starym budynku wyglądającym na opuszczony. Zdecydowanie można odradzić zakupów w tym sklepie.


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031