e-Rewolucja w pomorskiej policji

22-01-2010, 11:52

W tym roku mieszkańcy Pomorza mają zyskać dostęp do portalu e-Policja Elektroniczna Platforma Komunikacyjna Pomorskiej Policji ze Społecznością Regionu. Będzie to pierwszy system tego typu. Za 4,36 mln zł przygotuje go konsorcjum, którego liderem jest Comarch.

Nowe rozwiązanie ma usprawnić pracę ponad 7 tys. policjantów oraz pracowników cywilnych. Obejmie 39 jednostek policji w całym województwie.

Projekt e-Policja zakłada m.in. stworzenie portalu, na którym uruchomione zostaną interaktywne usługi. Każdy obywatel będzie mógł złożyć wniosek lub przekazać dokument w formie elektronicznej. System da też możliwość monitorowania spraw.

Każdy będzie mógł sprawdzić, czy wniosek wymaga uzupełnienia o kolejne dokumenty, czy jest na etapie rozpatrzenia, czy może już czeka na niego gotowa decyzja – tłumaczy podkom. Beata Domitrz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Dotychczas obserwowaliśmy upowszechnienie takiej formy kontaktu wyłącznie w samorządach. E-Policja będzie jednym z pierwszych projektów, w których również władza wykonawcza stawia na nowoczesność – dodaje kierownik grupy konsultantów Waldemar Pieńkowski.

Ponadto tzw. Publiczne Punkty Dostępu do Internetu umożliwią mieszkańcom Pomorza i turystom dotarcie do poszczególnych elektronicznych formularzy. Konsorcjum Comarch dostarczy m.in. komputery, serwery i sprzęt sieciowy.

Jest to jeden z sześciu projektów informatycznych w województwie pomorskim, które uzyskały finansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

>>> Czytaj także: KSIP: Policja chce nowej bazy danych


Następny artykuł » zamknij

Motorola skarży RIM

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Pomorzetag policjatag e-policjatag Comarch
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031