E-handel w górę o 3 procenty

11-02-2010, 07:58

Czwarty kwartał przyniósł poprawę, jednak w całym 2009 roku wartość e-handlu w Stanach Zjednoczonych nieznacznie spadła. Najsilniejsi gracze na rynku umocnili swoje pozycje.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Rok 2009 był niewątpliwie trudnym i pełnym niepewności dla całej branży handlowej. Nawet sklepy internetowe nie oparły się ogólnemu trendowi w gospodarce. Rosnące przez cały zeszły rok bezrobocie, a wraz z nim niepewność co do utrzymania miejsca pracy sprawiły, że z większym zastanowieniem podejmowano decyzje zakupowe. Nie przeszkodziło to jednak takim firmom, jak Apple czy Amazon przedstawić rekordowych wyników finansowych za czwarty kwartał ubiegłego roku, a także za całe 12 miesięcy.

>> Czytaj więcej: Amazon: Sprzedaż o 42 procenty w górę 

>> Czytaj więcej: Apple: Zysk w górę o 50 procent 

Sonda
Robiąc zakupy online korzystam przede wszystkim z:
  • aukcji
  • sklepów
  • ogłoszeń
  • Nie kupuję w sieci
wyniki  komentarze

Firma comScore podsumowała 2009 rok. W ostatnim kwartale wydatki online wyniosły 39,05 mld dolarów i były o 3 procent wyższe niż rok wcześniej. Nie pomogło to jednak w osiągnięciu dodatniego wyniku finansowego w całym roku - Amerykanie wydali w sieci 129,8 mld dolarów, czyli o 0,3 mld dolarów mniej niż rok wcześniej. Wciąż jednak wyniki za ostatni kwartał są gorsze niż w analogicznym okresie roku 2007. Wtedy też osiągano dwucyfrowe wzrosty wartości sprzedaży.

Dziennik Internautów na początku stycznia poinformował, że wydatki Amerykanów w okresie od 1 listopada do 24 grudnia wzrosły o 5 procent w stosunku rocznym, do kwoty 27,12 miliardów dolarów. Co do ogólnych wyników były jednak obawy, gdyż Super Sobota, czyli ostatnia sobota przed Bożym Narodzeniem, przyniosła spadek sprzedaży o 12,6 procent w porównaniu z poprzednim rokiem, o 20,7 procent w porównaniu z rekordowym rokiem 2007.

>> Czytaj więcej: Super Sobota: Amerykanie nie dopisali na zakupach 

comScore zauważa, że wzrost w czwartym kwartale to w przeważającej mierze efekt zwiększenia się liczby kupujących. Potwierdzać ten fakt może przekonanie, że w internecie można zrobić tańsze zakupy niż w sklepach tradycyjnych. Rozsądniejsze zarządzanie domowymi budżetami sprawiło, że więcej osób przekonało się do tej formy zakupów.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.