DZIEWCZYNY DO KOMPUTERÓW - warsztaty programistyczne Rails Girls w Warszawie i Krakowie

PATRONAT MEDIALNY 19-03-2013, 05:58

Już wkrótce w dwóch polskich miastach odbędą się międzynarodowe warsztaty programistyczne dla kobiet Rails Girls. W wydarzeniu non-profit weźmie udział ponad 120 kobiet i dziewczyn, które nauczą się podstaw programowania i stworzą swoją pierwszą aplikację webową.

W dniach 13-14 kwietnia w Warszawie oraz 19-20 kwietnia w Krakowie odbędą się bezpłatne warsztaty programowania dla dziewczyn i kobiet - Rails Girls

Inicjatywę Rails Girls zapoczątkowano w Finlandii jako odpowiedź na potrzebę nieformalnej edukacji kobiet w zakresie nowych technologii. Obecnie jest to ruch zrzeszający niezależne osoby organizujące dwudniowe warsztaty programowania na całym świecie. W ciągu zaledwie roku (2011-2012) zorganizowano 50 warsztatów w Europie, Azji, Australii, Ameryce Północnej i Południowej, a w każdym z nich wzięło udział między 30 a 70 uczestniczek. W sumie aplikowało ponad tysiąc osób, a zainteresowanie organizacją warsztatów wyrażają dziesiątki miast.

Pierwsza polska edycja Rails Girls odbyła się w Krakowie, kolejna miała miejsce w Warszawie, a teraz do grona gospodarzy Rails Girls dołącza również Wrocław. Kraków i Warszawa postanowiły powtórzyć zeszłoroczny sukces, jednocześnie oferując uczestniczkom możliwość kontynuowania nauki.

Poniżej film z warsztatów w Warszawie, które odbyły się w wrześniu 2012 r.:

Rails Girls Warsaw from Terczer on Vimeo.

Jak wyglądają warsztaty?

Warsztaty prowadzone są przez osoby zajmujące się programowaniem na co dzień. W małych grupach, dostosowanych do poziomiu uczestniczek, dziewczyny poznają podstawy programowania na przykładzie tworzenia aplikacji internetowej. Dodatkowo warsztat urozmaicają krótkie prezentacje osób, które wykorzystują technologie w swojej pracy lub w inicjatywach społecznych. Warsztaty to także doskonała okazja do poznania innych osób zafascynowanych technologią, a czasem zapoczątkowania wspólnych projektów.

Zapraszamy wszystkie chętne, które chcą poznać podstawy sztuki programowania oraz stworzyć własną aplikację. Głównym celem spotkania jest pokazanie, jak łatwo jest tworzyć narzędzia przy pomocy technologii oraz zainspirowanie do dalszego programowania.

Więcej informacji na stronach poszczególnych warsztatów:

railsgirls.com/warsaw

railsgirls.com/krakow2013


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031